Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Podruhé premiérem: Andrej Babiš prožívá svůj velký den

Andrej Babiš (63) byl dnes podruhé jmenován premiérem. Na Pražském hradě ho jmenoval prezident republiky Miloš Zeman (73). Předseda vlády Andrej Babiš se opět vrací na svou pozici, kde bude bojovat o důvěru Sněmovny v jím sestavenou vládu.

Přesně jako před půl rokem po vítězství v říjnových volbách s hnutím ANO se dnes Andrej Babiš stal opět premiérem. Andrej Babiš tak může slavit, protože usedne na své pomyslné křeslo ve vládě.

Na Pražském hradě ho již podruhé jmenoval prezident Miloš Zeman a spolu s gratulací mu popřál opětovné získání důvěry vlády. Předsedou vlády se Babiš stal poprvé 6. prosince 2017, podruhé 6. června 2018.

Tentokrát se mu navíc zřejmě podaří díky hlasům komunistů a ČSSD sestavit vládu, která získá důvěru Sněmovny. Po 29 letech vznikne vláda závislá na komunistech… Sestavit ji Babiš chce po 15. červnu, kdy je vyhlášení referenda ČSSD, hlasování o důvěře bude 11. července.

Mohlo by vás zajímat

Další články