Již dříve jsme vás informovali o podivném úmrtí třináctiletého chlapce na táboře pro mladé youtubery – čtěte ZDE.

Vedení tábora tvrdí, že šlo o tragickou nehodu. Co říká policie? „Dosavadním šetřením kriminalisté zjistili, že smrt chlapce nastala nešťastnou náhodou. Chlapec zemřel následkem zranění, které si přivodil při manipulaci se svým nožem,“ uvedl mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner pro TN.cz.

Rozpovídali se ale rodiče dětí, které na táboře byly. A je to síla. Jedna z matek tvrdí, že děti si hrály na zabíjení a natáčely se u toho!

„Syn říkal, že jeden z chlapců běžel a píchnul si nůž do krku. Nemyslím si ale, že to tak bylo,“ tak začíná své vyprávění paní Miloslava, která promluvila pro Lidové noviny.

Paní Miloslava tvrdí, že děti od vedoucích dostaly zákaz o tragédii mluvit. Dokonce jim prý bylo sděleno, aby nic neříkaly ani vlastním rodičům. Její vystresovaný syn tvrdí, že vedení tábora tragédii nezvládlo a snaží se ututlat, co se ve Volyni skutečně stalo.

Dětem prý nebylo vysvětleno, co se stalo. Prý byly rychle nahnány do pokojů. Když byly děti zavírány na své pokoje, tak uviděly kluka, který měl ruku a oblečení od krve.

Paní Miloslava tvrdí, že vystrašeným dětem se nedostalo žádné psychologické podpory. „Syn mi ještě v noci psal, abych mu poslala modlitbu pro útěchu,“ říká paní Miloslava.

Té hlavně vadí, že neexistuje žádná oficiální verze, co se na táboře stalo. „Děti měly v pátek nástup a ráno se dozvěděly, že jeden z chlapců běžel a zapíchnul si nůž do krku. Tak mi to i syn poslal zprávou. Nemyslím si ale, že to tak bylo. Natáčeli tam různé scénky. Třeba můj syn dělal video, kde si hráli na různé únosce a toho pak na konci zabijí. Nevím, co točila ta jiná skupina, ve které byl i ten mrtvý chlapec – jestli to byla jen hra, nebo došlo třeba k nějakému napadení,“ uvedla matka pro Lidovky.

Paní Miloslava chce znát pravdu. Jako matka malého dítěte na to má právo…