Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Podřezali skandinávské turistky a vraždu natáčeli: Maroko teroristy nyní odsoudilo

Zdroj: Facebook
+ Dalších 9 fotografií
rozsudek
V prosinci roku 2018 byla v Maroku, zhruba deset kilometrů od vesnice Imlil v pohoří Vysoký Atlas, nalezena těla dvou turistek. Louisa Vesterager Jespersen (†24) a Maren Ueland (†28) byly nalezeny na cestě na nejvyšší horu severní Afriky Džabal Tubkal. Těla byla nalezena s mnoha bodnořeznými ranami v oblasti krku. V souvislosti s těmito vraždami marocký soud ve čtvrtek odsoudil celkem 24 osob, 3 teroristé byli odsouzeni k trestu smrti.

Louisa Vesterager Jespersen byla z Dánska a Maren Ueland z Norska. Spojoval je pouze výlet do horské oblasti na jihu Maroka, který se jim stal osudným. V souvislosti s jejich vraždami bylo marockým soudem odsouzeno 24 lidí, z nichž tři - Younes Ouaziyad, Rachid Afatt a Abdessamad Ejjoud byli odsouzeni k trestu smrti.

Mozkem celé akce měl dle vlastních slov být Abdessamad Ejjoud, který ve své závěrečné řeči před soudem požádal Alláha o odpuštění. Byl to právě on, kdo společně s Younesem Ouaziyadem dívky vraždil. Zatímco tito dva muži turistkám odřezávali hlavy tupým nožem, Rachid Afatt celý čin natáčel a následně ho umístil na sociální sítě.

21 lidem bylo v souvislosti s vraždami vyměřeno 5 let ve vězení až doživotí. Tři muži odsouzení k smrti musí společně s dalším komplicem mimo jiné vyplatit rodičům Maren Uelandové odškodné ve výši 2 milionů dirhamů, tedy necelých 5 milionů korun. Odškodné přímo od marockého státu vyžadovala rodina Louisy Vesterager Jespersen, která podala žádost o odškodné ve výši 10 milionů dirhamů (v přepočtu téměř 24 milionů korun) za jeho morální zodpovědnost. Této žádosti nebylo vyhověno.

Související články

Další články