Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Podpis Crosbyho nebo dokonce selfíčko? Šance je během šampionátu na jediném místě, zato denně! Kde a kdy?

Zdroj: profimedia.cz
Sidney Crosby je bezesporu nejlepším hokejistou světa a tedy i největší hvězdou pražského mistrovství světa. Získat jeho autogram či dokonce společné foto je skoro nemožné, ale jedna šance přeci jen je, a kdo si počká, ten se zřejmě dočká. Jak tedy na to?

Kanadská výprava na pražském mistrovství se společně s týmy Švédska, Švýcarska, Rakouska, Lotyšska, Německa a Francie ubytovala na rozdíl od Čechů ve vysočanském hotelu Clarion, který zažívá více než bezpečnostní manévry.

Podle Jana Fišera, který plní roli "Team hosta" neboli toho, kdo je za organizační tým Kanaďanům neustále po ruce, se dovnitř nedostanou dokonce ani vybraní novináři napojení na kanadský tým a už vůbec ne fanoušci. Bez konkrétní akreditace k hráčům do hotelu krom personálu a Ornelly Koktové neproklouzne nikdo a v nedaleké hale je to ještě složitější, neb autobus s výpravami v rámci zápasů i tréninků zajíždí dovnitř.

Lovci autogramů tak mají jedinou šanci. "Čekal jsem třikrát u zábrany u hotelu a dočkal jsem se už na druhý pokus a i na potřetí několik hráčů k fanouškům přišlo, podobně se mi zadařilo i se Švédy," říká Aleš, fanoušek Pittsburgh Penguins, týmu NHL, jenž má v letošní kanadské a americké reprezentaci jediné zastoupení právě v Crosbym

I on uspěl hlavně díky tomu, že týmové autobusy do podzemí Clarionu zajet nemohou, a tak zastavují před vchodem do hotelu u křižovatky Freyovy ulice právě s vjezdem do podzemí, kde se jednou až dvakrát denně pokoušejí zájemci o podpis uspět.

Crosby, stejně jako celý kanadský tým, letos na šampionátu nevyužívají servis bodyguardů, což je právě u "čísla 87" spíše výjimka. I to šance fanoušků zvyšuje. Stačí tedy mít trochu trpělivosti. Jeden tip přidává i fanoušek Tučňáků Aleš: "V den svých zápasů jezdí Kanaďané na ranní rozbruslení okolo desáté, ale stačí se poradit s ostatními sběrateli u hotelu, mají celkem přehled a pak jen doufat, za sebe doporučuji počkat spíš po návratu z tréninků, to bývají hráči vstřícnější, protože je nehoní přesný čas odjezdu."

Související články

Další články