Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Podpásovka roku: Hrdého trenéra Říhu vykopli z nároďáku, vůbec o tom nevěděl!

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 24 fotografií
Podpásovka roku
Teprve před rokem převzal Miloš Říha národní hokejový tým, letos ho na mistrovství světa na Slovensku dovedl ke čtvrtému místu. Přesto ho má od sezóny 2020/21 nahradit Filip Pešán. Minulý týden to oznámil hokejový svaz, ale Říha o tom vůbec nevěděl. Vnímá to jako facku a zvažuje, že s koučováním sekne ještě před koncem smlouvy,

„Vůbec jsem o tom nevěděl, bylo to pro mě obrovské překvapení, které přišlo zničehonic. Jsem z toho špatný. Za to, co jsme do toho dali, jsme dostali od českého hokeje takovýhle pohlavek. Dost mě to mrzí. Hlavně to přišlo po schůzi, kde se nic neřešilo a jen se ustavil aktuální realizační tým,“ řekl naštvaný Miloš Říha Lidovým novinám.

Říha by měl podle smlouvy dovést hokejisty ještě na příští mistrovství světa, potom ho chce svaz nahradit Filipem Pešánem.

„Je to jejich rozhodnutí, mně se to nelíbí, každému to řeknu, ale co bude a nebude, jak to bude pokračovat, to si musíme nejprve vyříkat. Nedovedu si představit, že já budu trénovat hráče a zvát je na mistrovství světa, zatímco mi s nimi bude mluvit někdo jiný a připravovat si je na další rok. Tuhle myšlenku nechápu,“ dodal Říha.

Kouč, který letos zažil s nároďákem úspěch na mistrovství na Slovensku, přemýšlí o tom, že skončí ještě před vypršením smlouvy. Rozhodnutí hokejového svazu totiž vnímá jako podpásovku. „Může se to stát. Proč by nemohlo? Přijde mi to opravdu divné," kroutil hlavou.

Související články

Další články