Pepa (Michal Suchánek (52) je asi padesátiletý úředník žijící se svou rodinou v obyčejném okresním městě. Pepa je tak trochu podpantoflák, respektu se mu nedostává ani od jeho ženy (Petra Špalková), natož od dcery (Natálie Grossová).

Pepa ví, že se musí něco změnit, a dokonce velmi dobře ví, co to „něco“ je. Jenže! Cesta k cíli bývá někdy hodně trnitá, a tak sledujeme sled více či méně marných a tragikomických pokusů Pepy, hrdiny i outsidera, o to, začít svůj život konečně žít.

Podaří se mu najít odpovědi na otázky „Proč vlastně na světě je? Kdy začíná ten opravdový život? Po narození, po maturitě, prvním sexu, svatbě nebo dětech? Anebo až po smrti?“ Hořká komedie s prvky retra vznikla ve společnosti DonArt production a natáčela se v průběhu minulého roku v Praze, Kladně a Mělníku.

Na scénáři se vedle režiséra podílel i Jaroslav Sauer, tvůrce divácky úspěšné zimní komedie Špindl. V dalších rolích se objeví Alice Bendová, Filip Blažek, Jakub Kohák, Anna Stropnická, Marek Vašut nebo „Martin Pechlát.“ Hudbu k filmu složil Václav Noid Bárta (37).