Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Extra Host (pořad) Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Podnikatel, v jehož bytě se ubodala Aneta, odjel z České republiky

Aneta R. zemřela na následky bodných ran.
Zdroj: Facebook.com
Libanonský podnikatel Ahmad Hassan Ibrahim byl klíčovým svědkem v případu sebevraždy Anety R. Dívka se podle vyšetřovatelů sama ubodala. Ahmad Hassan Ibrahim v případu figuroval jako svědek. V současné době pobývá mimo Českou republiku a nedokáže se s ním spojit ani jeho právník.

Aneta R. podle svědectví libanonského podnikatele vzala 20. září 2014 do ruky nůž a sama se ubodala. Do hrudníku si podle pitevního protokolu zasadila celkem devět ran, z toho dva údery šly přímo do srdce a další do plic. Vyšetřovatelé případ uzavřeli jako sebevraždu.

Ve středu se měl u Obvodního soudu pro Prahu 1 projednávat případ, ve kterém opět figuruje Ahmad Hassan Ibrahim. Vadí mu článek z ledna 2016 s titulkem 10 věcí, které jste o svědkovi záhadné sebevraždy netušili. Podnikatel uvedl, že článek uveřejněný na webu eXtra.cz zasahuje do jeho osobnostních práv. Vydavatelství Extra Online Media si za informace v článku ale stojí.

Samosoudkyně Miroslava Švarcová požaduje doplnění žaloby. Ibrahimův advokát Milan Hulík ale uvedl, že se svým klientem se nedokáže spojit. „Protože nereagoval na moje e-maily, telefonáty a smsky, tak jsem navštívil oddělení dámské módy v Kotvě, které mu patřilo, a tam jsem zjistil, že pan Ahmad Ibrahim odcestoval do Libanonu. Od jeho (bývalé) manželky jsem se dozvěděl, že se do republiky nehodlá vrátit,“ cituje Hulíkova slova web idnes.cz.

Soud dal Hulíkovi několikatýdenní lhůtu, aby se s libanonským podnikatelem spojil a žalobu proti vydavatelství doplnili. Advokát ale nedokáže svého klienta dohledat a kontaktovat…

Právní zástupce vydavatelství Extra Online Media Tomáš Nielsen se s takovým jednáním dosud nesetkal. „Pro mě to je věc, kterou jsem ve své praxi asi ještě nezažil. Udělejte si sami obrázek o tom, jaká ta situace je a jestli je to normální,“ uvedl Nielsen.

Mohlo by vás zajímat

Další články