Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Podlý útok na Moniku Marešovou v šestinedělí: Prolhaného lektora seřval i Libor Bouček

Leoš Mareš: Pomluveného moderátora se zastal i Libor Bouček
Zdroj: Se svolením Libora Boučka
+ Dalších 6 fotografií
Pomluva

Lektor Marek Pavlík si pořádně zavařil. Během svých přednášek v základních školách totiž nešikovně využíval pro výuku Leoše Mareše a jeho rodinu. Pavlík dětem říkal, že moderátor svou malou dceru Alex nikdy nechtěl a že se mimo kamery chová úplně jinak. Lektor se v rozhovoru pro eXtra.cz za svá slova opakovaně omluvil s tím, že jde o nedorozumění. Škoda však už byla napáchána. Pavlík se totiž svého výroku dopustil v době, kdy byla Monika Marešová ještě v šestinedělí, tedy v době, kdy bývají ženy nejzranitelnější. Nelze se tak Marešovi divit, že nyní brání svou rodinu. Velké podpory se dočkal i od svého kolegy Libora Boučka, který neuvážlivého muže na Instagramu pořádně sepsul.

Šestinedělí je období, kdy je žena po porodu nejzranitelnější a měla by být v co největším klidu. Ten ale nebyl Monice Marešové dopřán Markem Pavlíkem, který svými neuváženými slovy pobouřil nejen rodinu Marešových, ale i řadu dalších lidí. Uznavaný lektor totiž během svých přednášek v základních školách roznášel informace, že se moderátor chová mimo kamery úplně jinak nebo že svou nedávno narozenou dceru Alex nikdy nechtěl.

"Pán v rámci workshopů, které má pořádat Hospodářská komora Jihočeského kraje a kde jsou žáci sedmých tříd, říká opravdu ošklivé věci o mé rodině. Dost mě to vyděsilo. Prý má ode mě pán svolení do médií, že to může říkat. Je to sprostá lež,“ zlobil se Leoš Mareš na Instagramu. V reakci na toto video redakce eXtra.cz Pavlíka kontaktovala a ten si okamžitě začal sypat popel na hlavu. V exkluzivním rozhovoru se snažil vše vysvětlit a moderátorovi se omluvit.

Pavlík usiluje o osobní omluvu

Své chyby si je podle svých slov plně vědom, stejně tak toho, že Marešová byla zrovna v šestinedělí. "Je to nešťastné. V tu chvíli při seminářích jsem měl pocit, že mě děti dobře vnímají. Je mi to líto," kaje se Pavlík. Lektor zároveň pro eXtra.cz uvedl, že jeho přednášky jsou mezi dětmi oblíbené. "Mám rád svoji práci s dětmi, děti mě hodnotí na seminářích skvěle a obávám se, co to může vyvolat," strachuje se.

Pavlíkovy obavy se přitom vyplnily. Hospodářská komora Jihočeského kraje, která přednášky pořádá, po tomto incidentu okamžitě ukončila s lektorem spolupráci, jak uvedl ředitel této instituce pro eXtra.cz. Na Pavlíka možná zamíří i trestní oznámení pro pomluvu, navzdory tomu, že se snaží moderátorovi neustále dovolat, aby se mu mohl osobně omluvit. Mareš ale Pavlíkovi mobil nezvedá. "Ještě jsme spolu nemluvili. Stále o to usiluji... Omluva a snaha dovést vše ke smíru." napsal lektor do redakce eXtra.cz.

Mareše se zastal Bouček

Pro Pavlíkovo jednání neměl ani špetku pochopení také moderátor Libor Bouček. Ten se k celé kauze vyjádřil na svém Instagramu, kde lektora tvrdě odsoudil. "Jak se může stát, že do školní třídy vejde někdo, objektivně ne příliš úspěšný podle dohledatelných zdrojů, pouze zaštítěný relativní autoritou v podobě Hospodářské komory, a nekontrolovatelně začne dětem vyprávět bludy!?" kroutí hlavou Bouček, který nechápe, jak je možné, že v době boje proti fake news se může něco podobného dít.

"Upřímně doufám, že se v tomto případě jedná jen o kategorickou chybu jednotlivce, který se v zoufalé snaze o uživení uchýlil k tomuto, a v pomýlení mysli, kdy pravděpodobně čelil existenčním problémům, blábolil a blábolil, aby večer usedl ke gothaji s vekou a utěšoval se nad četnými referencemi dětí, které byly ovšem referencemi LŽÍ," pokračoval Bouček v plamenném vyjádření. Podle moderátora by se měl Pavlík nejen omluvit a změnit zaměstnání, ale i přispět milion korun na dětské domovy. "A najít si konečně obor, ve kterém bude prospěšný a bude schopen se uživit," dodal.


Tajemný pár na veřejnosti: Petra Nesvačilová ukázala přítele, se kterým čeká miminko

Související články

Další články

Nejnovější kauzy