Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Dovolená pro rodinu dražší o 24 tisíc: Kdo chce za hranice, zaplatí za testy

Dovolená pro rodinu dražší o 24 tisíc: Kdo chce za hranice, zaplatí za testy
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
riziko
Pro čtyřčlennou rodinu se dovolená může prodražit až o 24 tisíc korun, a to jen kvůli testům na koronavirus. Epidemiolog Rastislav Maďar není z hromadění lidí a podnikání dovolených zrovna nadšený. Podle něj, jako garanta pracovní skupiny pro zmírňování opatření kvůli pandemii koronaviru, jsou největším epidemiologickým rizikem. Epidemiolog o situaci promluvil na CNN Prima News.

Pandemie koronaviru stále sužuje celou planetu, avšak v několika zemích, včetně České republiky, začíná ustupovat. Vláda proto začíná rozvolňovat některá opatření a brzy by mělo být možné vycestovat ze země například na dovolenou. Má to však háček...

Cestování do zahraničí za účelem dovolené a relaxu se může znatelně prodražit. Jednou z podmínek pro vycestování by podle Rastislava Maďara mohlo být testování před odjezdem a po návratu do České republiky. Před odjezdem budou chtít testy cílové země, po návratu bude testy požadovat Česko.

Zbytečně drahá dovolená

To by podle Maďara nemusely zvládnout laboratoře, co se týče kapacit, neboť jen do Chorvatska vyjede během roku zhruba 800 000 Čechů. Cena jednoho testu se pohybuje kolem 3000 korun a po návratu by stát pravděpodobně nehradil pobyt v karanténě. Lidé totiž vycestovali kvůli dovolené, v současné době je státem nařízená karanténa brána spíše jako nemocenská.

To tedy znamená, že čtyřčlenná rodina zaplatí dovolenou a k tomu musí přidat náklady za testy. Jen 12 tisíc korun si rodina musí připravit při cestě ven ze země a dalších 12 tisíc při cestě zpět do Česka. Obyčejné Chorvatsko, kam každý rok cestuje mnoho Čechů, se prodraží až o 24 tisíc korun.

Další volna rozvolňování

Od pondělí 11. května je rozvolněno několik dalších opatření Jsou například otevřena nákupní centra, kde se může vyskytnout až příliš velké množství lidí najednou. Stejně tak při sportu. "Dovolili jsme sport, aby se mládež nehromadila v obchodních centrech. Provozovatelé i návštěvníci musí změnit způsob uvažování. Lidé by tam měli trávit co nejméně času," uvedl Maďar v CNN Prima News.

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy