Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Podle Dufka je fajn, že hospody a kadeřnice zkrachují: Nůžky a lahváče na tebe, zuří Češi

Podle Dufka je fajn, že hospody a kadeřnice zkrachují: Nůžky a lahváče na tebe, zuří Češi
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
reakce lidí
Uživatelé na sociálních sítích jsou v jednom ohni a vášnivě debatují o výroku předsedy Asociace samostatných odborů Bohumíra Dufka (65). Ten prohlásil, že není třeba podporovat veškeré restaurace a hospody, protože jich je moc. Na to konto se veřejnost pěkně rozohnila a lidé se nebáli odboráře nazvat nehezkými jmény.

"Nechápu, proč bychom měli mít 40 tisíc hospod. Možná se budeme divit, až skončí tato fáze uzavřené společnosti, že zjistíme, že restaurací potřebujeme jen polovinu. Naštěstí stále běží a funguje průmysl," uvedl pro CNN Prima News Bohumír Dufek z Asociace samostatných odborů.

Raději by podporoval ty podnikatele, kteří se specializují na výrobu a vytváří přidanou hodnotu a ne ty, kteří žijí jen ze spotřeby. Podle něj se hospody a kadeřníci ze současné situace později velmi rychle proberou a vrátí se zpět do zajetých kolejí. A je si jist, že mnoho z nich padne. "Tak ať zkrachují. Je to prostě očistný proces, který funguje," dodal.

Nebál se také říct, že pokud by kvůli koronaviru krachující OSVČ přešli na úřad práce, objevilo by se na trhu víc lidí, kteří mohou fungovat v jiném oboru. Vysvětlil to tak, že například pracovníci z fabrik nebo v malých firmách jsou povětšinou specialisté ve svém oboru.

Vztek a kritika výroků odboráře Dufka

A lidé na sociálních sítích najednou začali rozhazovat rukama. "Typické pro náš stát... komouš a ultra zmd se hřeje od devadesátých let na teplém a dobře placeném místečku! Kup si nůžky, kuchařku a lahváče, protože po těchto sačkách, co meleš, tě doufám už nikde neobslouží a neostříhají," rozohnil se jeden z komentujících. "Dufek podle mě musel být nafetovaný, než vlezl do televize... Tohle vypustit z držky, přemýšlel někdy nad tím, co ti lidé asi musejí prožívat?" uvažovali další.

"Dufek, člen KSČ. Tenhle člověk vůbec nemá dostávat prostor v mediích mluvit o podnikání slušných lidí, tečka. Už při pohledu je mi z něj na blití," komentoval znechuceně Matěj. "To je kus idiota," dodal stručně další. "Každá hospoda by měla mít jeho rozpadlej ksicht u vchodu přeškrtlej s nápisem zákaz vstupu! Ten už by neměl dostat ani vodu z kohoutku," rozčilovali se uživatelé.

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad

Související články

Další články

Nejnovější kauzy