Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Podivný život vraždícího miliardáře: Durst se ke svým činům přiznal omylem

Zdroj: Profimedia
Vrazi

Po tolika letech si konečně vyslechl Robert Durst (78) verdikt: vinen. Miliardář, dědic nemovitostí, který se živil i jako realitní makléř, zabil Susan Bermanovou před více než dvaceti lety. Za své činy se bude vrah zodpovídat až teď. Nad jeho bizarním životem, který obklopuje samá smrt, zůstává rozum stát.

Dětství Roberta Dursta

V sedmi letech mu zemřela matka. Zda spáchala sebevraždu, anebo šlo o nehodu, nevíme. Robert celou událost líčí tak, že ho vzbudil otec, aby se šel podívat, jak se maminka prochází po střeše. Ta z ní pak sletěla dolů. Bratr Roberta nicméně ale později popřel, že by chlapec někdy smrt své matky viděl. Údajně mu byla diagnostikována schizofrenie a Aspergerův syndrom.

První vražda

V mládí koketoval Robert s marihuanou. Když poznal krásnou Kathleen, nabídka na společné bydlení přišla už po druhém rande. Netrvalo dlouho a byla svatba. Láska jako trám? Kdepak. Robert svou manželku několikrát uhodil a hádky byly na denním pořádku. Nebohá žena se ze vztahu chtěla podle přátel za nějakou dobu vymanit, měla dokonce i podat žádost o rozvod. Manželova reakce byla tvrdá. Manželce zablokoval kreditky.

Jednoho dne pak Kathleen zavolala do práce, že nedorazí, protože je nemocná. Později se začne pochybovat, zda už tehdy nevolal komplic a Katie nebyla dávno po smrti. Když nepřišla ani na domluvenou schůzku s kamarádkou, vzbudilo to podezření. Robert zmizení své ženy oznámil až po čtyřech dnech, to prý kvůli tomu, že občas bývala dlouho v práci. Manžel navíc ani nečekal, jestli se manželka najde, a rovnou začal vyhazovat její věci do popelnice.

Smrt ho obklopuje

Přestože rodina věřila, že byla Kathleen zavražděna právě Durstem, tělo se nikdy nenašlo. Každý vrah ví, že nejhorší jsou nepohodlní svědci. Susan Berman, Robertova kamarádka, se rozhodla přestat o smrti miliardářovy manželky mlčet. A ono ejhle, někdo ji střelil do hlavy přímo v jejím domě dřív, než stihla na vraha nebohé Kathleen ukázat.

V převlečení za ženu

Robert si pak pronajal byt v převlečení za ženu a aby nikdo nepoznal, že se pod maskou skrývá muž, nasadil si paruku a hrál němého. V tu dobu se také začal přátelit se spolubydlícím Morrisem Blackem. Toho "odklidil" také, byl však propuštěn na kauci. "Poprali jsme se," vysvětlil Robert. V době, kdy byl na útěku, ještě stihl ukrást sendvič v obchodě.

Když máte peníze, jde všechno, rozčilovali se lidé, když pozorovali dokument Nevyjasněné zločiny Roberta Dursta vysílaný na HBO. "Zabil jsem je všechny," doznává se v něm Durst při močení na úplném konci snímku. To si totiž myslel, že už jsou všechny mikrofony vypnuté. Přesto byl Durst shledán vinným "jen" z vraždy Bermannové. Miliardáři hrozí doživotí, výše trestu má být ale oznámena až 18. října.

Související články

Další články