Podivný tvor ve Fukušimě: Oblast zamořili radioaktivní prasečí mutanti

Od výbuchu jaderné elektrárny Fukušima uplynulo už deset let. Vědci nyní přišli na to, že se v této oblasti velmi daří jednomu zmutovaného tvorovi, kterým je radioaktivní hybrid divokého a normálního prasete.
Při výbuchu japonské jaderné elektrárny Fukušima zemřelo téměř dvacet tisíc lidí a zbytek se musel odstěhovat pryč. Nad krajinou převzala vládu zvířata. Velmi dobře se tam dařilo divokým prasatům, pro něž je největším nepřítelem člověk. Ten už byl ale pryč.
Podle webu BBC začal vědec Donovan Anderson zkoumat DNA tamních prasat. Došel k závěru, že se kanci spářili s prasaty, která unikla z farem. Společně pak vytvořili radioaktivní hybridy divokého a normálního prasete. „Myslím, že obyčejná prasata nebyla schopna přežít ve volné přírodě, ale kancům se v opuštěných městech dařilo. Zřejmě proto, že jsou tak robustní,“ vysvětlil vědec.
Kanci jsou v ohrožení
Jak to ale bude s těmito tvory dál, to je zatím nejasné. Do oblasti se od roku 2018 pomalu začínají znovu stěhovat lidé, kteří Fukušimu před časem opustili. „Lidé jsou pro tyto divočáky opravdu jedinými predátory,“ uvedl Anderson. „Jak se budou lidé vracet, bude opravdu zajímavé sledovat, co kanec dělá,“ myslí si vědec.
Výbuch elektrárny Fukušima v roce 2011 byla nejhorší jaderná katastrofa od výbuchu Černobylu v roce 1986. Vznikl následkem zatopení elektrárny ničivou vlnou tsunami, která byla způsobena mimořádně silným zemětřesením v této oblasti Japonska.
Pranýřovaná Zuzana z Farmy se brání. Odhalila bolestný důvod, proč s sebou měla psa
Související články

Sedmnáctiletou dívku zneužilo sedm mužů přímo na silnici. Hrůzné svědectví ženy ze Súdánu

Trumpův veletoč pokračuje. Kopnul si do Putina a Zelenskému slíbil další podporu

Obrovská tragédie v Nymburku: Batole vypadlo z okna ve třetím patře, v nemocnici zemřelo

Američané eskalují konflikt s Íránem. Bombardovali jaderná zařízení, Trump pohrozil dalšími útoky
