Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič Počasí Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Podivný rituál na internátu v Košicích: Prvačky nutili k sexuálním hrám, ředitelka o všem věděla

+ Dalších 7 fotografií
Skandál
NEVHODNÉ PRO SLABŠÍ POVAHY: Nezletilé dívky nutili na středoškolském internátu v Košicích k úkolům s jasným sexuálním podtónem. Zvrácenou "zkoušku ohněm" podstupovaly patnáctileté studentky několik let po sobě. Vedení i vychovatelky o všem věděly, dokonce řadu aktivit samy vymyslely. Ředitelka internátu přišla o místo a krajští úředníci věc prošetřují.

Skandál ve středoškolském internátu v Košicích otřásá už několik týdnů Slovenskem. Na povrch totiž vyplaval šokující způsob, jakým tam byly dlouhá léta vítány nové studentky. Informace přinesl slovenský list Plus JEDEN DEŇ.

Starší studentky i vychovatelky nutily patnáctileté dívky do sexuálních her. Imatrikulačního večera se účastnili i kluci z nedalekého chlapeckého internátu. Právě ti dívkám stříkali kondenzované mléko na tvář, studentky si na ně musely sedat nebo jim obkreslit tělo s fixou v puse. Nohy měli chlapci samozřejmě rozkročené.

Jinou z mnohých oplzlých a ponižujících úloh bylo louhování čaje v rozkroku dívek i chlapců. Ten, kdo měl za úkol čaj připravit, svíral sáček v ústech.

„Byl to jeden z nejhorších dní v mém životě. Nakreslili nám na tvář vousy a řekli, že je musíme mít celý den na tváři. Zní to směšně, ale starší žačky to skutečně kontrolovaly. Na imatrikulace jsme museli přijít v pyžamech, jinak hrozil další trest. Předtím, než jsme vstoupily do sálu, nám natupírovali vlasy, nalakovali a posypali moukou,“ svěřila jedna ze studentek s tím, že v případě nedodržení pravidel končily ve vlasech dívek i vejce.

Dívky zvracely, prý je to v pořádku

Další aktivitou bylo i pití malinovky s vajíčkem nebo jedení čokolády s vajíčkem. Nechutnou kombinaci dávali studentkám jejich chlapecké protějšky do úst zubním kartáčkem. Nebylo výjimkou, že se před zraky desítek lidí okamžitě pozvracely. Vychovatelky tomu přihlížely s úsměvem. Kdo si později přišel stěžovat, dozvěděl se, že se nic špatného nestalo.

Informace o zvrhlostech na nezletilých dětech původně bagatelizoval i hejtman Rastislav Trka. Po měsíci ale obrátil a vyjádřil pobouření. „Začali jsme jednat okamžitě. Zkontaktovali jsme Státní školní inspekci a oslovili jsme je ohledně spolupráce i psychologů,“ u­vedl.

Ředitelku internátu chtěli členové komise zvolit v červnu znovu, Trka tomu ale zabránil. Ubytovací zařízení má nové vedení, které bude dění z minulosti prošetřovat.

„Pověřená ředitelka má za úlohu prověřit podíl viny konkrétních lidí a vyvodit z toho důsledky. Toto jsou zatím jen první kroky, chystáme opatření, aby se v budoucnosti zamezilo podobnému nemorálnímu konání,“ dodal hejtman Košického kraje.

POZOR! FOTOGRAFIE Z INTERNÁTU NEJSOU VHODNÉ PRO SLABŠÍ POVAHY

Mohlo by vás zajímat

Další články