Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Podivné reakce na smrt televizního kuchaře Dana Kopála (†49): Výsměch a obvinění z covid propagandy

Dan Kopál
Zdroj: reprofoto FTV Prima
+ Dalších 7 fotografií
REAKCE
Do zjitřené atmosféry protichůdných nálad v celé společnosti v úterý přišla zpráva o úmrtí kuchaře z Prima vařečky Dana Kopála (†49). Ten měl zemřít na následky komplikací při onemocnění koronavirem. V diskusích se bohužel víc než projevy účasti začaly objevovat konspirační teorie, některé dokonce obviňují přímo i nebožtíka a nechybí i řada vysmátých smajlíků nad radostí z jeho úmrtí.

Dan Kopál se piety nedočkal

Daniel Kopál zemřel poté, co ležel v nemocnici na přístrojích s koronavirem, selhaly mu plíce. Podle přátel měl vysokou nadváhu, těžkou cukrovku a silné astma. To vše jsou rizikové faktory pro covid.

Nebýt pandemie, mohl i s onemocněními žít ještě dlouho. I tak se ale najdou tací, kteří úmrtí související s koronavirem zpochybňují a přidávají údajné historky ze svého okolí, jak zemřelí po autonehodě nebo s rakovinou dostali do úmrtního listu jako příčinu covid.

Nesmyslné obvinění

„Kolik za to asi dostal zaplaceno?“ napsal jeden z diskutujících pod jménem Pyramida Zla, který tím ale řadu lidí velmi rozlítil.

„Je to velmi smutné, ale zní to jako reklama na covid,“ nevěří zase Renata ani řada dalších. Mnoho z nich v diskusích přidává vysmáté smajlíky, což zní až neuvěřitelně, je to ale smutná pravda.

Slova o zneužití

„Docela odporné, zneužít něčí smrt ve prospěch propagandy,“ přihazuje pod kotel vášní Jan.

„To nic nemění na faktu, že úmrtnost je 0,2 %! Takže pořád 99,9 % na 100% přežije! Ale to se vám nehodí,“ představila svou verzi piety Petra.

Kritika popíračů

Popírači také tvrdí, že moderátora mohly zabít jiné nemoci, když byl obézní. Našli se ale i tací, kteří takové chování v komentářích naprosto odsuzují.

„Někteří by se tu měli probrat a neřešit, co je příčinou. Zemřel především člověk, člověk, co měl zcela jistě chuť žít jako každý z nás. Je tak těžké popřát klid jeho duši a jít od toho pryč?“ píše Petra. Naštěstí podobných komentářů lidí, kteří si uvědomují citlivost situace, také není málo…

Související články

Další články