Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Jaromír Soukup usvědčen ze lži. Mlžil kolem vlastnictví TV Barrandov, důkazy ale mluví proti němu

Jaromír Soukup a TV Barrandov
Zdroj: Pavel Dvořák/eXtra.cz, profimedia / koláž eXtra.cz
Předchozí Další
+ Dalších 9 fotografií
ANALÝZA

Jaromír Soukup (55) už je jen pouhým moderátorem TV Barrandov (zatím), svou dosavadní polovinu vlastnictví podle všeho přenechal Janu Čermákovi, který do některých jeho firem částečně vstoupil už na podzim. Doteď ale někdejší mediální magnát a expřítel Agáty Hanychové tvrdil, že to tak není a že jde jen o chybu. Redakce eXtra.cz se podívala situaci na zoubek a vypadá to, že Jaromírovi se zkrátka jen nechtělo přiznávat pravdu.

Jaromír Soukup a TV Barrandov: Proč mu už neříká pane

V mediální branži koloval vtípek, že Jaromír Soukup na TV Barrandov moderoval všech 250 z 200 tamních pořadů“. A nebylo to vlastně daleko od pravdy. Postupně okupoval většinu času na obrazovkách svého televizního impéria.

Jenže ho dohnaly letité dluhy, když už naštval příliš mnoho vlivných lidí, kteří ho dostali do kouta, takže musel vzít zavděk záchranou televize v podobě jinak nekompromisního obchodníka Jana Čermáka. Ten v podstatě skupuje „rozbité“ firmy, předlužené a podobně, nalije do nich peníze, postaví je na nohy a pak je se ziskem prodá.

U Soukupa je to to samé. Čermák potřeboval firmu celou, protože se ukázalo, že dokud je na scéně stále Soukup, který některé své věřitele neskutečně štval, nedalo se pomalu na ničem dohodnout.

A to platí i o zaměstnancích.

Proto se dalo čekat, že k přenechání podílu dojde brzy – a ke zrušení Soukupových pořadů také.

A také k tomu došlo.


Důkazy mluví proti němu

Jaromír Soukup ovšem tvrdí něco zcela jiného. „Říkám vám, jak to je, tedy 50/50. Je tam (Evidence skutečných majitelů – pozn. red.) nějaký chybný zápis. To bude opraveno, počkejte do zítřka,“ sdělil minulé úterý Deníku N.

Jak asi čtenář správně předpokládá, přes noc se nic nezměnilo a i po šesti dnech důkazy v Evidenci skutečných majitelů ukazují to samé: tedy stoprocentní podíl Jana Čermáka ve firmě Empresa Media, která vlastní Barrandov Televizní Studio. V Obchodním rejstříku zatím Soukup stále figuruje jako člen představenstva, zde se ale vlastnický podíl neukazuje.

Každopádně to, že by ani skoro po týdnu nebyla opravena taková závažná chyba, působí velmi nevěrohodně. Počkali jsme, přesně podle Jaromírových pokynů a dočkali jsme se… ničeho. Stále není majitelem TVB.


Zachránil ho Čermák před Janouškem?

Jak redakce eXtra.cz již informovala, existuje jedna verze příběhu, podle které Soukup údajně neměl dostat za druhou půlku společnosti ani korunu, protože ho Jan Čermák měl zachránit před 300 miliony dluhů Romanu Janouškovi. Jeho spřízněným firmám měl údajně dlužit osobně, nikoli jako podnikatel.

Doporučené video: Jaromír Soukup u nedávného soudu:Jaromír Soukup se naší redakci dodnes k těmto informacím nevyjádřil, před časem ale Hospodářkám tvrdil, že o žádných dluzích nic neví. Možná že měl i pravdu, protože v té době už mohly být dluhy urovnány…

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy