Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Meghan Markle The Voice

Nejnovější kauzy

Podivná úchylka královny Alžběty: To, co DĚLÁ S BANÁNY, vás překvapí!

+ Dalších 7 fotografií
Uniklo z paláce
Královna Alžběta II. (92) je známou zastánkyní tradic a přísných pravidel. Pořekadlo káže vodu, pije víno na britskou vladařku rozhodně neplatí. To, co vyžaduje po ostatních tvrdě praktikuje i na sobě. A začíná to už v kuchyni!

Žádná odhalená kolena, žádné kalhoty a už vůbec ne výstřihy. To je známá trojice zákazů, jejichž dodržování královna Alžběta II. vyžaduje po členech královské rodiny. Ale nejdéle vládnoucí panovnice Velké Británie zachází v mnoha jiných věcech ještě dál.

Šéfkuchař královského dvora Darren McGrady prozradil, že stejně tvrdá pravidla královna uplatňuje i při stravování. Příkladem za všechny je pojídání banánů, které Alžběta striktně konzumuje výhradně vidličkou.

Když dostane vladařka na tohle ovoce chuť, nechá si odstranit okraje a banán nakrájet na drobné kousky. Ty si pak vychutnává až poté, co si je vidličkou vloží do úst.

Co se týče královnina stravování obecně, nejčastěji se na její tabuli objevují potraviny s nízkým obsahem tuků. Nejradši má prý kuře nebo grilovanou rybu. Přísný zákaz pak platí pro těstoviny, brambory a česnek, které nesmí v její přítomnosti jíst vůbec nikdo.

S tím dlouho bojoval její manžel princ Philip. Česnek je totiž jeho oblíbenou „pochutinou“. Dopřávat si ho ale může jen ve chvílích, kdy si královna plní povinnosti a je od něj přinejmenším na desítky metrů daleko.

Mohlo by vás zajímat

Další články