Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič Počasí Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Podivná terapie: Vězni v Peru cvičí hromadně aerobik, aby překonali rekord!

Sedí tam vrazi, drogoví dealeři a násilníci a díky nim je tohle vězení Lurigancho s maximální ostrahou v peruánské Limě beznadějně přeplněné. Ale zase tam mají zajímavou převýchovu, takový kriminál hrou, dá se říct.

Na 1200 chovanců nacvičuje na překonání rekordu nejvíce lidí, kteří tančí za mřížemi, a díky tomu důsledně nacvičují hromadný aerobik. Věnují se mu denně a nechybí ani nácvik složitějších tanečních prvků, ale ostraha tvrdí, že si nikdo nestěžuje. Naopak.

Terapie se ukázala jako účinná a kdekdo by se chtěl účastnit. Podle vedení věznice to vlilo zločincům novou krev do žil. Zda se povedlo překonat filipínský rekord, kdy v tamějším vězení tančilo najednou nejvíce chovanců, to se ještě neví. Guinessova kniha rekordů musí záznam teprve potvrdit, ale i kdyby se to letos nepovedlo, našli bachaři v Limě celkem účinný zabiják času. Už žádné soustružení v dílně, ale aerobní hopsání!

Mohlo by vás zajímat

Další články