Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Podivná smrt Niny: Kalhoty na místě činu značily mnohé, záhada je nyní vyřešena

Podivná smrt Niny: Kalhoty na místě činu značily mnohé, záhada je nyní vyřešena
Zdroj:
+ Dalších 9 fotografií
Smrt Niny
Minulý týden otřásl Českem tragický případ zmizení dvou kamarádů Niny (†24) a Jana (†34). Po třídenním pátrání došlo na nejhorší obavy, oba pohřešovaní jsou po smrti. Jan je původně neznámým mužem, který v den zmizení dvojice skočil pod metro ve stanici Vltavská, a Nina byla nalezena ubodaná v oboře Hvězda. Právě tam policisté při pátrání ohraničili páskou oblast, ve které byly na stromě pověšené něčí kalhoty. Některá média i veřejnost spekulovaly o tom, že kus oblečení patří Nině a že se ji Jan pokusil znásilnit. První pohled ale může klamat...

Nina a Jan byli naposledy spatřeni v pátek 6. listopadu poté, co společně opustili byt v pražských Stodůlkách. Od té doby jako by se po nich slehla zem a začala po nich pátrat jak rodina pohřešované, tak policie i široká veřejnost. Všichni doufali, že jsou oba kamarádi v pořádku a že jde o pouhé nedorozumění. Opak byl ale pravdou a vyšetřovatelé postupně nalezli těla obou pohřešovaných.

Okolnosti smrti jsou stále záhadou

Jan už v pátek odpoledne spáchal sebevraždu skokem pod metro ve stanici Vltavská. Policie ale do pondělí netušila, že jde o jednoho z pohřešovaných kamarádů. Odkazoval na to pouze věk sebevraha. Ninu pak našli vyšetřovatelé v oboře Hvězda. I ona skončila tragicky - někdo ji ubodal a její tělo nechal ležet u zdi obory. Že jde opravdu o pohřešovanou ženu, potvrdila její sestra, která dorazila přímo do obory.

Co se na místě v osudný den odehrálo a proč k tomu došlo, to ale zůstává záhadou. "Po dohodě se státním zastupitelstvím nyní nebudeme nic ohledně případu zveřejňovat," uvedla pro eXtra.cz policejní mluvčí Eva Kropáčová. První fotky z místa činu přitom nasvědčovaly mnohé. Na záběrech totiž bylo vidět, že v oblasti obehnané páskou, kde měli vyšetřovatelé najít bezvládné tělo Niny, byly pověšené kalhoty na stromě.

Došlo na znásilnění?

Veřejnost i některá média tak ihned začaly spekulovat, že Jan Ninu znásilnil a strhal z ní oblečení, což měly dokazovat právě ony kalhoty. Jak se ale ukázalo, kus oblečení vůbec nepatří Nině. Členové redakce eXtra.cz se totiž vydali na místo týden po strašlivém objevu a kalhoty na stromě pořád visí.

To, že nejde o kus oblečení patřící Nině, potvrdila i Kropáčová, která byla minulý týden na místě s vyšetřovateli. "Kalhoty nepatřily zavražděné. Pokud by to tak bylo, policie by je rozhodně nenechala na místě," ubezpečila policejní mluvčí. Oblečení nejspíš do obory někdo vyhodil ještě před vraždou. Veřejnost si tak bude muset na objasnění děsivého případu ještě nějaký čas počkat.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy