Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Podivná smrt Davida (21) na Novém Zélandu: Zavolal na sebe policii, ta ho zastřelila!

Co se v parku Davidovi stalo?
Jednadvacetiletého Slováka zastřelila v neděli večer novozélandská policie poté, co v parku vyhrožoval se zbraní. V hledáčku ho měli policisté už nějakou dobu, údajně měl loupit, a to hned třikrát.

Smrtí Davida Č. skončil incident v centru Aucklandu v parku Maers. Slovák hrozil, že má zbraň a nebojí se ji použít. Jak a vůči komu, to není jisté. Stejně tak je záhadou, proč sám na sebe přivolal policii.

Do parku dorazila neozbrojená hlídka, která po Davidových výhrůžkách okamžitě přivolala ozbrojené posily. Se Slovákem se snažili vyjednávat, ovšem marně. Ve chvíli, kdy prý dal najevo, že hodlá použít zbraň, policisté začali střílet. David byl na místě mrtvý.

„Na základě informací, které měli policisté k dispozici, udělali všechno, co mohli. Součástí vyšetřování budou také záběry z bezpečnostní kamery v parku,“ uvedl na tiskové konferenci policejní velitel Richard Chambers. Na mladíka podle některých tamních médií měli vystřelit celkem šestkrát, k tomu Chambers řekl jen to, že šlo o více než jednu ránu.

Co se tedy v parku stalo a proč chtěl David střílet, to snad objasní policejní vyšetřování. Možná to má něco společného s faktem, že policie v neděli zveřejnila Davidovu fotku s tím, že ho podezírá z vykrádání obchodů. Loupit měl údajně třikrát v obchodech s alkoholem.

Jak uvedl zaměstnanec vykradeného obchodu pro web Stuff.co.nz, mladého lupiče považoval kvůli silnému přízvuku za Rusa a jednal podle něho jako profík. Bez emocí, choval se normálně, nebyl nervózní.

Související články

Další články