Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Podivná smrt člena štábu televizní Tváře: Honzu (†29) našli zkrouceného v koupelně

Zesnulý Jan Kratochvíl
Zdroj: Facebook
neštěstí
Spolupracovník show Tvoje tvář má známý hlas Honza Kratochvíl (†29), který byl v pondělí v noci nalezen mrtvý ve svém bytě, patrně nezemřel na následky požití drog nebo kvůli pokusu o sebevraždu. Muž, který byl u toho, když našli mladíkovo tělo, naznačuje, že za vše mohl nešťastný pád.

Jan Kratochvíl nejenže dělal paruky pro televizi Nova, navíc také působil jako travesti umělkyně, jeho Cher patřila k vyhlášeným. Svoje přátele ale v kostýmu už nikdy nepobaví. V pondělí se bohužel ukázalo, že není mezi živými

Nález těla doprovázely velké policejní, zdravotnické a hasičské manévry. Jeho kamarád Martin byl jedním z těch, kteří jednotky integrovaného záchranného systému zburcovali. Jenže už bylo pozdě – bezvládné tělo leželo v koupelně bytu ve třetím patře.

„Koroner mi nic neřekl, protože nejsem rodinný příslušník. Podle polohy těla Honza nečekal na smrt. Osobně si myslím, že mu bylo blbě, byl unavený nebo podobně, tak si šel opláchnout obličej, pořád tam tekla voda, a praštil sebou u záchodu. A jak tam byl sám, nechtěl totiž žádný vztah, tak umřel. Ale je to jen domněnka,“ řekl eXtra.cz smutně kolega a kamarád Kratochvíla.

Plány už si nesplní

„Nedávno dostal nabídku odejít do německého Kolína dělat paruky pro filmové studio. Odjet měl v lednu. Měl před sebou ještě jedenáct představení, v úterý jsme měli mít jedno v Habartově. Tři dny si ale nepřečetl zprávy, nezvedal telefon, tak jsem se za ním vydal. Všechno jsem vylíčil policajtům a podle nich bylo lepší vyjet s plošinou nahoru a rozbít okno, protože tam by žádný zloděj stejně pak nevlezl, než vypáčit dveře, u kterých by museli do rána hlídkovat, aby ho nikdo nevykradl, kdyby jen nebyl doma. Bohužel se ale potvrdila moje obava,“ vysvětlil kamarád zesnulého.

„Nemyslím, že by si vzal život. A taky tam nehrály roli drogy, jak se někde objevilo. Jezdili jsme spolu na představení nepřetržitě, měli jsme jich deset až patnáct měsíčně. To bychom si museli něčeho všimnout,“ dodal zdrcený kolega Martin.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy