Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Podivná rodina Jacka Nicholsona: Ze sestry se vyklubala jeho matka

Podivná rodina Jacka Nicholsona: Ze sestry se vyklubala jeho matka
Zdroj: Warner Bros.
+ Další 2 fotografie
NAROZENINY

Legendární americký herec, režisér, producent a scenárista Jack Nicholson oslavil 84. narozeniny. Své roky vedl bouřlivě, což platilo především pro jeho milostný život. Výsledkem je skutečnost, že je sedminásobným otcem. Nyní už je to ale několik let, co si držitel tří Oscarů užívá zaslouženého hereckého důchodu.

John Joseph Nicholson, jak zní celé hercovo jméno, se narodil v New Jersey. Jeho kroky už od dětství vedly k herectví, a tak vystudoval prestižní divadelní školu Acto´s Studio v New Yorku.

Jack Nicholson má tři Oscary

Brzy získal roli, která mu pomohla s rozjezdem jeho velkolepé kariéry. Ztvárnil totiž jednu z hlavních postav ve snímku Bezstarostná jízda, který režíroval Dennis Hopper.

První hlavní role mu byla přidělena ve filmu Malé životní etudy a další příležitosti na sebe nenechaly dlouho čekat. Jack Nicholson se objevil v takových trhácích, jako jsou Přelet nad kukaččím hnízdem, Cena za něžnost, Batman, Lepší už to nebude, Kurs sebeovládání či Čarodějky z Eastwicku.

Jeho výkony byly ohromné, a tak není žádným překvapením, že má na svém kontě prvenství v počtu nominací na Oscara. Na toto prestižní ocenění byl nominován celkem dvanáctkrát a z toho třikrát svou nominaci proměnil ve vítěznou sošku. K tomu je i sedminásobným držitelem Zlatého glóbu, trojnásobným laureátem Ceny BAFTA a dokonce má ve své sbírce i ocenění Grammy za Nejlepší album pro děti.

Rodinné tajemství Jacka Nicholsona

Na prahu čtyřicítky se však Nicholsonovi změnil život. V té době totiž zjistil, že žena, kterou považoval celou dobu za svou matku, je ve skutečnosti jeho babičkou. O svou skutečnou matku však nebyl ochuzen, neboť ta se vydávala za jeho sestru June, která však v Nicholsonových 21 letech zemřela na rakovinu. A aby toho nebylo málo, tak Nicholsonova druhá sestra Lorraine byla dokonce jeho tetou.

Toto všechno Nicholson ustál s grácii. On sám však žil bouřlivým životem a jeho vztahy byly pravidelně poznamenávány milostnými avantýrami, které několikrát skončily novým přírůstkem do jeho rodiny.

Jack Nicholson má sedm dětí

Ženatý byl ale pouze jednou a své ano řekl Sandře Knight. Mezi jeho dlouholeté partnerky patřily například Anjelica Huston či Rebecca Broussard a ze všech svých románků má sedm potomků.

Nicholson má na kontě celou řadu skvělých filmových rolí, další však už nejspíš nikdy nepřidá. V roce 2010 totiž pověsil hraní na hřebík a užívá si zaslouženého hereckého důchodu.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy