Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Podívejte se na nejstarší učitelku jógy na světě! Dokázali byste to, co ona?

+ Další fotografie
Tao Porchon-Lynch dokazuje, že věk je pouze číslo. Jde totiž o nejstarší cvičitelku jógy, která se dočkala zapsání do Guinnessovy knihy rekordů. Vášni pro tento druh cvičení propadla už v roce 1926, kdy jí bylo pouhých osm let. Víte, kolik je nejstarší cvičitelce dnes?

Tao Porchon-Lynch je starší dáma, která i v neuvěřitelných 98 letech pravidelně cvičí jógové asany. Lásku k tomuto cvičení objevila už v osmi letech, kdy pro ni znamenala jóga hru a uvolnění. Její seznámení s jógou bylo opravdu zajímavé.

Při procházce po pláži se svou tetou narazila na skupinku cvičících chlapců. Ladné pohyby ji okamžitě okouzlily a v ten moment se rozhodla s jógou začít. Rodina byla k jejímu novému koníčku zpočátku skeptická, ale netrvalo dlouho a Tao cvičení propadla.

Dnes je dámě 98 let a jógu stále pravidelně vyučuje. V cestě jí nestály ani tři operace kyčelního kloubu. Tao tvrdí, že cvičení jí nepomáhá jen s tělesnou kondicí, ale i s psychickou stabilitou. Svou duchovní cestu teď důchodkyně shromáždila do své knihy.

Související články

Další články