Dodge vyrostl na Olympijském poloostrově a odjakživa miloval pobyt venku ve spojení s přírodou. Za svůj život navštívil různá místa a někde žil dokonce déle. Vystudoval v Japonsku, kde se naučil různá bojová umění, která praktikuje dodnes. Odtud si také odvezl označení sensei neboli mistr.

„Bosý sensei“ se mu říká proto, že po lese jednoduše běhá bosky. Podle něj to má nejen spirituální význam, ale především je to zdraví prospěšné. Například se vám tím nekřiví páteř. Mick se stal legendou a stejně tak se jmenuje dokument, který o jeho životě točí National Geographic, Legenda o Micku Dodgovi.

Je více než pravděpodobné, že Dodge skutečně žije v lese po celý rok v naprostém spojení s přírodou. A co celý den tak asi dělá? Kromě shánění potravy, což může být někdy náročné, vyučuje bojové sporty. Dokonce založil nový druh sportu, který se jmenuje EarthGym a provádí se výhradně v lese. Prostředí vám tak slouží jako potřebné náčiní pro výcvik.

Přesto, že mu jeho dokumenty přinášejí poměrně vysoké peníze, většinu z nich věnuje svým přátelům z nadace „Olympic Mountain Earth Wisdom Circle“, která se věnuje výstavbě přírodních útulků a přístřeší pro lidi po celém světě. Ke svému životu on sám totiž žádné nepotřebuje. Tomu říkáme životní styl! Troufli byste si na něj také?