Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Utýraný Mareček z Loun

Nejnovější kauzy

Podívejte se, jak vypadá neuvěřitelná aplikace pro pražské turisty! Stačí mít chytrý telefon!

Agáta a Míša Ochotská s postavičkami z neuvěřitelné aplikace.
Zdroj: tour history
+ Další 2 fotografie

Před pár dny jsme psali o velkolepém křtu mobilní aplikace Tour History, kde přáli zajímavé novince společně s Tomášem Řepkou (40) a Jiřím Krytinářem (66) prakticky všichni, kdo u nás něco znamenají.

O mejdanu se napsalo v tuzemském bulváru hodně, ale podívejte se, co dokáže samotná aplikace, kterou ocení tuzemští milovníci staré Prahy a zahraniční turisté.

O čem tedy Tour History Prague Ghosts je? Vychytávka od studia ARM přivede k životu staré pražské legendy a strašidla. Na jasně definovaných místech můžete s mobilním telefonem vidět věci, o kterých ostatní obyvatelé Prahy jenom slyšeli. Před očima se vám přímo na ulici zhmotní golem, bezhlavý rytíř nebo kostlivec. Právě kostru s kloboukem, která žebrá na pražském Ovocném trhu, jste viděli na vlastní oči vedle Agáty a Jiřího Krytináře, hodně nás pobavil i kulhavý neživý fešák vedle Míši Ochotské.

Aplikace Tour History funguje tak, že si vyberete jedno ze strašidel a vydáte se na místo, kde by se mělo zjevovat. Během cesty si můžete nastudovat jeho příběh, jenž vychází ze starých pražských historek a pověstí. Abyste místo, kde se strašidlo nachází, určitě našli, aplikace kromě mapy ukazuje i fotky, na jakém místě se zjevuje. Nebyl tak problém najít dveře, u kterých kostlivec žebrá nejčastěji. Na místě jsme tedy vytáhli telefon, poklepali na displej a najednou vidíme, jak si to po dlažebních kostkách mašíruje kostlivec. Prosí lidi, jestli někdo nemá pár drobných.

Vtipná aplikace na bázi vylepšené reality do skutečného světa zasadí nějaký vymyšlený objekt. Na displeji telefonu tedy vidíte ulici před sebou, ale navíc ještě dotěrného kostlivce, o kterém ale kolemjdoucí nemají ani ponětí.

Vývoj této srandy je už dokončen. Autoři dávají jedno strašidlo k dispozici zcela zdarma, aby si aplikaci mohl vyzkoušet každý, nicméně za další kousky už si musíte zaplatit. Pokud ale chcete zažít Prahu zase trochu jinak, tahle investice se určitě vyplatí.

Související články

Další články