Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Podívejte se, jak opravdu žijí členové Ku Klux Klanu v Americe: Obyčejné životy i tajemné rituály odhaleny!

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie

Americký fotograf Anthony Karen dostal jedinečnou příležitost - strávit několik dní s opravdovými členy rasistické organizace Ku Klux Klan a zmapovat, jak vlastně žijí, co dělají a jak fungují.

A jak říká, když člověk odhlédne od jejich hrozivých názorů, žijí vlastně docela normální životy. "Poznali byste je jenom v případě, že vám to o sobě řeknou. Nebo že mají nějaké rasistické tetování nebo KKK emblém na triku," říká. "Žijí docela normální životy - jsou bohatí i chudí, inteligentní i hloupí. Stejně jako všude jinde."

Ku Klux Klan vznikl po americké občanské válce a založili jej veteráni konfederace. Skupina věří v separaci ras a množení mezi lidskými rasami je podle nich proti vůli Boha. Ve 20. letech 20. století měli největší sílu a členy bylo okolo 6 milionů lidí. Dnes je to něco mezi pěti až osmi tisíci.

Cílem fotografa bylo ukázat tuto skupinu v co nejpřirozenějším světle, takže si získal jejich důvěru a oni postupem času ani příliš nevnímali jeho přítomnost. Ačkoli ale fotil jejich obyčejné životy, dostal přístup i k tajným rituálům, jako je pálení křížů.

"Neříkají tomu ale pálení křížů. Spíše osvětlování křížů, protože to ničí temnotu a přináší pravdu a svobodu na Zemi. Tak o tom alespoň mluví," vysvětluje fotograf, který říká, že nemusí souhlasit s názory osob, které fotografuje, ale v jejich přítomnosti se proti nim nikdy nestaví.

Související články

Další články