Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Podívejte se do budoucnosti: Tyto domy plné zeleně jednou nahradí ošklivé paneláky

Apartmán v celé své kráse, obehnaný stromy, keři a rostlinami.
Zdroj: boredpanda.com
+ Dalších 5 fotografií
Italský architekt, který se snaží prosadit stavby s co nejvíce stromy, navrhnul věž vysokou 117 metrů v Lausanne ve Švýcarsku. Bude to vůbec první budova na světě obehnaná jehličnany.

Stefano Boeri, narozený roku 1956 v Miláně, je dobře známý a velevážený architekt Odjakživa se snaží přivést do vysokých budov co nejvíce přírody. Je také oblíbeným profesorem architektury na několika univerzitách. Od roku 2007 je ředitelem Festarch. Jde o mezinárodní festival architektury. Byl jmenován ředitelem a odborným poradcem i na výstavách Milan Expo.

Věžák obehnaný jehličnany má 36 podlaží. Dostal jméno La tour Des Cedres a bude domovem pro více než 100 stromů, 6 000 keřů a 18 000 tisíc rostlin. Bude to 3 000 metrů čtverečných plných zeleně. Rostliny mají za úkol byty uvnitř chránit před silnými větry, prachem a hlukem. Apartmán nabídne taky krásný výhled na město.

Boeri se snaží se svým nápadem prorazit po celém světě. Podle něj se bude lidem ve vysokých budovách díky stromům a rostlinám žít mnohem lépe

Tato věž je jeho druhým projektem. Předtím navrhl 112 metrů vysoké věže v Miláně.

Vy se teď jeho vizualizací pro stavbu věžáku můžete pokochat.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy