Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Podezření na koronavirus v Česku: Nemocnice sdělila, co bude s pacientem dál

Podezření na koronavirus v Česku: Nemocnice sdělila, co bude s pacientem dál
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 21 fotografií
2019-nCoV
Během pouhých dvou hodin nemocnice v Kroměříži a Nemocnice Na Bulovce potvrdily 2 pacienty podezřelé z nákazy koronavirem 2019-nCoV. První pacient byl z Kroměříže převezen do nemocnice v Uherském Hradišti, kde byl umístěn do izolace a budou mu provedeny všechny potřebné testy. Mluvčí zařízení Egon Havrlant pro eXtra.cz řekl, co bude s mužem dál. U pacientky z Prahy byla nákaza testy vyvrácena.

První pacient s podezřením na nákazu koronavirem sám přišel do nemocnice v Kroměříži. Odtud už byl převezen do nemocnice v Uherském Hradišti. Mluvčí Egon Havrlant redakci eXtra.cz sdělil konkrétní postup personálu při zacházení s pacientem a při odebírání vzorků potřebných pro vyšetření.

Muž strávil nedávné období několika dní právě v Číně, kde nákaza vypukla. „Dnes dopoledne se na plicní ambulanci v Kroměřížské nemocnici obrátil muž, který měl příznaky chřipkového onemocnění a který uvedl, že na konci prosince a na začátku ledna byl jako turista v Číně,“ uvedl Havrlant.

Personál nemocnice provádí všechna potřebná opatření k tomu, aby se případný koronavirus 2019-nCoV nešířil. „Naši zdravotníci ihned udělali nezbytná opatření, vybavili se ochrannými pomůckami, pacientovi nasadili roušku a umístili jej do izolace, informovali také hygieniky,“ upřesnil mluvčí.

Testy a výsledky

„Pacient byl transportován na infekční oddělení Uherskohradišťské nemocnice, kde bude hospitalizován v izolaci a kde mu také budou odebrány vzorky. Ty odešleme na rozbor do specializované laboratoře, aby mohla být případná nákaza novým koronavirem potvrzena či vyloučena. Výsledky by měly být známy zítra,“ dodal Havrlant.

Podezřelá pacientka v Praze

Podobný postup, jen bez přemisťování, byl zdravotnickým personálem aplikován i u pacientky s podezřením na nákazu koronavirem. Žena byla hospitalizována na ambulanci infekčního oddělení, kde jí byla provedena potřebná vyšetření. Výsledky nákazu vyvrátily.

Vývoj čínského koronaviru

Souboj liliputů na Clash of the Stars: Malej Zmijozel hubne, Obr mluví o tiché vodě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy