Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Podezřelý z vraždy Maddie McCann policii uniká: Vyšetřovatelé se snaží sesbírat důkazy

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
pedofil
Zatímco rodiče Maddie McCann věří, že je jejich dcera stále naživu, její údajný únosce a vrah Christian Brueckner (43) se snaží s pomocí právníka dostat předčasně ven z vězení, kde si odpykává trest za jiný zločin. Němečtí a portugalští policisté proti němu v případě únosu Maddie nemají dostatek důkazů a nyní se ze všech sil pokoušejí je posbírat, a tak zajistit, aby se usvědčený pedofil z vězení už nedostal.

Dávno předtím, než se svět dozvěděl, že Christian Brueckner podle policie stojí za únosem a pravděpodobně i vraždou Maddie McCann, se německý pedofil dopustil spousty sexuálních deliktů na dětech. Právě v Portugalsku, kde mělo dojít k únosu dívenky, se před lety schovával na dětském hřišti pod klouzačkou s kalhoty u kolen. Potrestán za to ale nebyl.

Ještě než stihla Bruecknera portugalská policie z čehokoliv obvinit, ujala se ho ta německá. Pedofil pak skončil u soudu a odešel s trestem odnětí svobody, který si dodnes odpykává. Na základě stížností veřejnosti ale Portugalci případ znovu otevřeli.

Není sice jasné, jaký trest Christianovi hrozí, ani to, kde by si ho odpykal, je ale jisté, že veškerá obvinění, která má aktuálně na krku, jsou závažná. Jednoho z nich ho chce ale zbavit jeho právník – ten tvrdí, že má velmi silné důkazy prokazující, že Brueckner nemá nic společného s únosem a vraždou Maddie.

Snaha policie

Portugalští a němečtí vyšetřovatelé spolu příliš nespolupracují a dokonce si v minulosti odmítali navzájem poskytovat důkazy poté, co Německo odmítlo Bruecknera Portugalsku vydat. Nyní se ale spojili, aby znovu vyslechli klíčové svědky a podle informací deníku The Sun předvolají i nové.

Nejpodstatnější výslechy mají proběhnout v portugalském Algarve, kde Brueckner žil a kde došlo k únosu Maddie. Konkrétně chtějí policisté vyslechnout všechny, kteří s ním tou dobou byli v kontaktu, znali se s ním či přátelili.

Vyšetřovatelé doufají, že dostanou novou stopu a získají nové důkazy, které sexuálního delikventa a pedofila, který mimo jiné v minulosti dokonce i onanoval na dětském hřišti a znásilnil seniorku, z únosu a vraždy Maddie usvědčí.

Související články

Další články