Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Podezřelí v případu zmizelé Maddie McCann: Rodiče bez empatií, pedofilní Němec i britský konzultant

Podezřelí v případu zmizelé Maddie.
Zdroj: Profimedia.cz, koláž eXtra.cz
+ Další 3 fotografie
Podezřelí

Už je to více než třináct let, co z hotelového pokoje v portugalském resortu Praia da Luz zmizela britská dívenka Madeleine McCann. Od zmizení v roce 2007 se jí nepodařilo nalézt a za ty roky se našlo mnoho podezřelých, kteří mohli, ale také nemuseli, mít se zmizením Maddie něco společného. My si nyní představíme ty nejznámější, které podezírala nejen veřejnost a novináři, ale také policie.

Robert Murat

Jeden z prvních podezřelých byl jistý Robert Murat. Ten v době, kdy Madeleine z pokoje tamního hotelu portugalského resortu Praia da Luz zmizela, žil asi 130 metrů od místa. Tehdy čtyřiatřicetiletý Robert byl britsko-portugalský poradce v oblasti nemovitostí, který se sice narodil v Londýně, ale žil v baráku své matky právě v Praia da Luz.

Podezřelým se stal poté, co novinář deníku Sunday Mirror řekl policii, že se Robert na případ zmizelé Maddie zvláštně vyptával. Ten později však uvedl, že se na případ vyptával proto, jelikož měl v Anglii podobně starou dceru. On i jeho matka také potvrdili, že byl onu osudnou noc doma, proto nemohl Maddie unést.

Policie prohledala jeho dům, zahradu, auto, vypustila bazén a přivedla i vycvičené psy. Ale nic se jim nepodařilo nalézt. V roce 2008 mu byl odebrán status hlavního podezřelého a svou pozornost musela policie upřít jinam.

Rodiče Kate a Gerry

Pokud zmizí dítě, mezi hlavními podezřelými jsou ze začátku vždy rodiče, dokud se neprokáže jejich nevina. Jinak tomu nebylo ani u Kate a Gerryho McCannových. Ti ale uvedli, že v době zmizení byli na večeři, což potvrdili nejen zaměstnanci, ale také jejich přátelé, kteří seděli na večeři s nimi.

Jenže během vyšetřování se objevilo několik zneklidňujících detailů, které mohou značit to, že měli se zmizením své dcery něco společného. Rodiče byli pod drobnohledem médií a každý jejich krok byl sledován. Novinářům proto neušlo, že během mnoha konferencí působí rodiče bez emocí, jako kdyby jim ani nebylo líto, že jejich malá tříletá dcerka zmizela.

Jedna z teorií zní, že Madeleine mohla zemřít přímo v apartmánu. A to možná v důsledku nehody předávkování sedativy, které jí mohli dát její rodiče, protože byli oba zdravotníci, aby dívka lépe usnula. Dívku poté na nějakou dobu ukryli a poté odvezli v autě, které si tři týdny po zmizení najali, na neznámé místo. Tato teorie přišla ve chvíli, kdy byli do akce povoláni vycvičení psi. Ti totiž zachytili pach Madeleininy krve a přítomnosti jak v apartmánu na různých a vcelku neobvyklých místech (jako třeba za gaučem - pozn. red.), tak i v autě, které si ale McCannovi pronajali právě až několik týdnů poté, co dívka zmizela. Policie ale nenašla žádné další usvědčující důkazy, a proto nemohli proti McCannovým nijak zasáhnout.

Christian Brueckner

V současnosti je hlavním podezřelým usvědčený čtyřiačtyřicetiletý pedofil německé národnosti Christian Brueckner. Ten však podle svých slov nic nespáchal, ačkoliv se v portugalském resortu Praia da Luz, odkud dívka zmizela, v ten samý čas nacházel.

Christian Brueckner se od doby, co byl minulý rok jmenován hlavním podezřelým, poprvé vyjádřil k celé kauze. Napsal otevřený dopis, v něm vyšetřování nazval skandálem, prohlásil o sobě, že je nevinný, a navíc vyzval státní zástupce, kteří se podílejí na vyšetřování případu, aby rezignovali. Policie proti němu stále nemá usvědčující důkazy.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy