Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Podezřelé ticho z ČT: Proč tají zdraví Simony Babčákové a co StarDance hrozí

Podezřelé ticho z ČT: Proč tají zdraví Simony Babčákové a co StarDance hrozí
Zdroj: Se svolením České televize
+ Dalších 6 fotografií
ZÁHADA

Veřejnoprávní Česká televize odmítá sdělit, jestli Simona Babčáková (48) vypadla ze StarDance kvůli pozitivnímu testu na covid. Prý nemá právo komentovat její zdravotní stav. U Terezy Kostkové jsme přitom o její nemoci věděli hned. Proč televize mlží, co hrozí, a jak se to celé událo?

Simona Babčáková šokovala

Většina soutěžících a všichni televizní diváci se až na začátku posledního dílu od moderátorů dozvěděli, že populární Simona Babčáková má dvě absence, a proto podle pravidel licence vypadává.

Byl to obrovský šok. Herečka měla mohutný tábor podporovatelů a i kolegové byli z oznámení úplně mimo. Byla neoficiální šéfkou jejich party a nebyl snad nikdo mezi účinkujícími, kdo by ji neměl rád.

Ale najednou byl konec.

Generálka a konec

„Ještě dokonce odtančila generálku,“ diví se pro eXtra.cz jeden z členů štábu, co se asi tak mohlo stát. Že by komediální herečku přepadla náhlá zdravotní indispozice, tomu nikdo nevěří.

Ozývají se hlasy, že až po generálce podstoupila PCR test, který pro ni nedopadl dobře. „Její taneční partner je očkovaný, Simona ne,“ vysvětluje další účastník projektu StarDance.

Objevují se dokonce tvrzení, že umělkyně odmítla test a tím pádem se nemohla zúčastnit, to ale žádné z námi oslovených zdrojů nemohou potvrdit. „Takovou variantu jsem neslyšel, test měl normálně proběhnout,“ sděluje jeden z nich.

Půjde soutěžící zase do karantény?

Proč ale televize nepřizná barvu, aby tak předešla spekulacím? Že by jí herečka nedala svolení? Nebo je to kvůli něčemu jinému?

Simona Babčáková byla v úzkém kontaktu s ostatními soutěžícími, na place se pohybovala už během čtvrtka, pátku a velkou část soboty. Kdyby se u ní potvrdil covid, musí jít všichni neočkovaní aspoň na týden do karantény, další přenos by asi už nemohli stihnout a pořad by se zase rozsypal,“ připomíná dobře informovaný zdroj situaci před více než týdnem, kdy za účastníky v karanténě zaskakovali náhradníci.

Samotná herečka se k důvodům své absence nevyjadřuje a mnozí tak mohou spekulovat, zda to nedělá jen proto, aby vyšla vstříc televizi. Že by si ale veřejnoprávní stanice troufla ututlat pozitivní výsledek a ohrozila by tím desítky členů štábu? Tomu se ani nechce věřit.

Více o StarDance 2021 (tanečníci, moderátoři, porota) ➔

Související články

Další články