Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Podezřelá smrt Jakuba Vyskočila (†46): Objednal si u snoubenky večeři, pak si prostřelil srdce

Ivan Vyskočil se synem Jakubem v roce 2021.
Zdroj: profimedia
+ Další 2 fotografie
DETAILY

Kolem úmrtí šéfa přepravní skupiny BusLine Jakuba Vyskočila (†46) se stále vznášejí otazníky. Rodina příliš nevěří tomu, že by šlo o sebevraždu, což jako by podtrhovaly i dosud nezveřejněné detaily. „U své snoubenky si ještě v neděli, pár hodin před smrtí, objednal večeři. A plánoval i schůzky na další dny,“ tvrdí přátelé a kolegové.

Jakub Vyskočil: Hodiny před smrtí měl velké plány

Podnikatel Jakub Vyskočil zemřel v noci z neděle 8. 5. na pondělí 9. 5. 2022. Podle informací od rodiny si měl prostřelit srdce. Je tu nicméně několik ale: proč se muž zabil krátce před svatbou se svou milovanou Blankou, s níž má dceru?

A pak jsou tu další detaily, které veřejnost dosud neznala.

„V neděli pár hodin předtím, než se to stalo, řada z nás s Jakubem mluvila. Kontaktoval spolupracovníky i ohledně plánů na další dny. A nikdo z nás nepoznal, že by se mělo něco stát. Blanka navíc měla druhý den narozeniny, na které se těšil,“ potvrdil eXtra.cz spolupracovník Vyskočila.

„U partnerky si dokonce ještě objednal večeři, až přijede domů,“ říká blízký kamarád podnikatele. Identitu obou redakce zná, nepřáli si ji ale s ohledem na choulostivost případu zveřejnit.

Podivná esemeska

Všechno se zvrtlo až v neděli 8. května odpoledne.

Někteří blízcí pak dostali hromadnou zprávu, ze které poznali, že se mu děje něco velmi nepříjemného a že by to mohlo dopadnout špatně. Mělo tam být něco o tom, že už je toho na něj moc, že tlak je příliš velký, že má problém fungovat. A stálo tam, že pokud by firmy nešlapaly tak dobře, ať se prodají a jsou z toho peníze, aby byla rodina i zaměstnanci zaopatření,“ popisuje kolega Jakuba Vyskočila.

„Po pár hodinách marného hledání rodina kontaktovala policii, ta nasadila i vrtulník s termovizí. V noci ho bohužel našli u rybníka,“ doplnil.

Na svého šéfa pěje jen chválu

„Prošel jsem hodně firmami i státní správou a v životě jsem nezažil slušnějšího podnikatele, než byl Jakub Vyskočil. Byl to nejhodnější člověk, kterého jsem kdy potkal. Nebyl jenom šéf. Zaměstnancům se snažil pomáhat. Vím i o případu, že když měl někdo zdravotní problémy v rodině, on jim pomohl sehnat tu nejlepší péči,“ pokračuje.

O řidiče se staral, jezdil za nimi, o zaměstnance měl zájem. Dělal všechno pro to, aby byli spokojení všichni, od vrcholového manažera po pána, který opravoval autobusy. Nehledě na to, kolik peněz měl, nebyl žádný sobec. Sebevražda sama o sobě je sobecký čin. Nevěřím tomu, že by to takhle udělal. Mohly ho ale donutit nějaké okolnosti. Třeba vydírání přes rodinu,“ přemítá zaměstnanec.

Strach z vazebního stíhání?

„Ještě předtím, než byl pohřbený, už se začali slétat supi. Nejradši by jeho desetileté dítě o všechno obrali. Otevřelo se koryto, tak si z něj chtějí vysosat. Jsou tu poměrně vysoké majetky, vše by měla zdědit malá. A Jiří Vařil vznáší naprosto neoprávněné nároky. Přitom firma byla Jakuba Vyskočila, dokumenty existují. Kromě něj jsou tu ale i obchodní partneři a bez písemných podkladů tvrdí, že měli s Jakubem něco domluveného. Nebo se objevují různé nepodložené faktury,“ diví se morálce v dopravním byznysu.

Pak se vrátí k situaci, která jediná ho napadá, že mohla teoreticky vést k tomu, že si Jakub Vyskočil sáhl na život.

„Byl tam dopis na rozloučenou i pokyny, jak by firma měla fungovat dál. Čtrnáct dní předtím, než se to stalo, na nás totiž Jiří Vařil poslal ÚOOZ (Útvar pro odhalování organizovaného zločinu – pozn. red.). Snažili se najít dokumenty, které neexistují. Byli ve firmě i u něj doma. Chovali se velice profesionálně. Prakticky vůbec nic si neodnesli, jen pár šanonů. Kdyby na něco zásadního přišli, odvedli by si ho hned ten den. Ale podle mě to mohl být spouštěč,“ přidává a vzápětí dovysvětluje další slova.

„Sám si myslím, že Jakub nechtěl nikdy ohrozit chod firem a své zaměstnance, proto udělal řadu opatření jako zapsání nového jednatele. Teď se prezentují tak, že je možná udělal kvůli plánování sebevraždy, podle mě ale měl obavu, že skončí ve vazbě, a tak konal, aby to firmu případně nijak neohrozilo,“ dodal podřízený syna herce Ivana Vyskočila.

Ivan jako otec už si také moc nemyslí, že by se syn zabil vlastní rukou. Celé je to nějaké podivné. Přestávám už věřit tomu, že by si to Jakub udělal sám,“ naznačil pro eXtra.cz pochyby dva dny po pohřbu.

Dávná láska

O úmrtí šéfa BusLine jako první informoval web eXtra.cz, později i celá řada dalších médií, včetně webu iRozhlas.cz. Muž se v médiích objevoval pravidelně, dříve i z jiného důvodu než kvůli podnikání. To bylo hlavně v období, kdy randil s někdejší misskou Kateřinou Stočesovou.

„Nevím, jestli je vše ztraceno, ale cítím, že v tobě ztrácím něco úžasného, co možná už nikdy nenajdu,“ psal podle Blesku před více než 20 lety zamilovaně.

Bartošová brala úspěchy jako samozřejmost, svou slávu ale neustála, tvrdí její první manažer. Showbyznys ji semlel

Související články

Další články

Nejnovější kauzy