Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Podělali to a trýzní nás: Daniel Landa představil desatero pro cestu z covidotyranie

Zdroj: Profimedia.cz
Blanický manifest
Zpěvák Daniel Landa (52) představil své Desatero doporučení podle zdravého rozumu našim politikům a občanům pro návrat z covidové krize. Seznam obsahuje mimo jiné zásady samoléčby a jeden bod také mluví i o takzvaných „4R“, které tvoří ruce, rozestup, rouška a rozum. Desatero také navrhuje obnovení kulturních akcí, návrat dětí do škol a uvolnění všech volnočasových sportovních aktivit.

Landa (52) zveřejnil desatero na své facebookové stránce. Ve čtvrtek k němu svolal i tiskovou konferenci, kterou chtěl reagovat na odloženou schůzku s Andrejem Babišem (66) ve Sněmovně, k níž mělo původně dojít v úterý a při níž mu chtěl s odborníky desatero představit. Náhradní termín schůzky zatím není známý.

„Plně si uvědomujeme, jsou plné nemocnice, že je nezvládnutá situace a proto přicházíme s našimi návrhy, aby se neplnily, situace se zvládla a společnost mohla začít žít,“ vysvětloval krátce po zahájení konference Landa, který zároveň tvrdí, že by se vláda měla omlouvat.

Politici by měli veřejnost prosit a přesvědčovat, protože to podělali. A pak to nechat na dobrovolnosti a zodpovědnosti každého jedince. Současný postup je zásahem do duše národa a jeho trýzněním. Zajímají vládu jen mrtví s covidem, nebo i ostatní?,“ ptal se zpěvák v úvodu projevu.

Se zpěvákem na konferenci promluvili i akademici, kteří se účastní občanské aktivity Blanický manifest. Patří mezi ně vakcinolog Jiří Beran, imunolog Jaroslav Svoboda, proděkan Národohospodářské fakulty pražské VŠE Miroslav Ševčík a předseda výboru podnikatelských odborů Radomil Bábek.

Podle Berana je třeba každému vysvětlovat, že záleží jen na něm, jak se bude chovat a jakým způsobem se bude chránit. Za nesmírně důležité označil principy samoléčby v případě onemocnění. Lidé by podle něj měli užívat acylpyrin či aspirin a léky na kašel, brát vitamin D a C a zinek, dostatečně pít a pravidelně větrat společné prostory.

Lednová demonstrace Blanický manifest

Petici nazvanou Blanický manifest za svobodu 2020 představil Landa v lednu v Poslanecké sněmovně. Tehdy se kriticky projevil proti koronavirovým nařízení, které omezují život v Česku. Svým projevem rozdělil zpěvák lid na dva tábory. Někteří táhnou s Landou za jeden provaz, jiní stejný názor nesdílí ani zpoza rohu a Landu velmi zkritizovali. Co si myslí o současných opatřeních myslí, dal zpěvák vědět například i na lednové demonstraci na pražském Staroměstském náměstí. Sešly se tam tisíce demonstrantů proti vládním opatřením, která souvisejí s koronavirovou pandemií. Policie odhadla, že se na místě sešlo zhruba tři tisíce lidí. Podle zpravodaje ČTK neměla řada z protestujících roušky a účastníci akce nedodržovali předepsané rozestupy. Dav skandoval, aby vláda podala demisi. Demonstraci nazvanou Otevřeme Česko svolala iniciativa za zachování provozu restaurací Chcípl PES.

Související články

Další články