Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Podávají POMOCNOU RUKU! Češi se semkli kvůli hendikepovanému Honzíkovi a jeho tátovi!

Zdroj: Facebook
Nabídka pomoci
Osud umí být krutý. Své o tom ví Jan Lata (74) ze Zlína, který se stará o hendikepovaného syna Honzíka (32). Ten je zmítán řadou chorob a tatínek má strach, aby po jeho smrti neskončil ve špatných rukách. Redakce eXtra.cz požádala čtenáře, aby se ozvali, pokud vědí, jak zoufalou situaci řešit. A povedlo se!

Redakce eXtra.cz děkuje všem svým čtenářům, které nenechal smutný příběh Jana Laty a jeho hendikepovaného syna Honzíka chladnými. Statečný tatínek si přeje, aby o jeho milovaného potomka bylo dobře postaráno i po jeho odchodu na věčnost.

Maminka mu už zemřela, a tak Honzíkovi zůstal na světě jediný člověk. „Honzík je zcela bezmocný, nevidomý, zcela odkázaný na moji péči. Honzík má kvadruparézu, skoliózu, trpí neustále spastickými křečemi a bolestmi," líčí jeho tatínek, co všechno si musí každodenně vytrpět.

Jan Lata si uvědomuje, že tady pro Honzíka nebude věčně. A tak požádal každého, kdo by mu mohl poradit, o pomoc. My jsme se k jeho výzvě připojili a přišlo nám několik nabídek a rad.

„Pracuji v Ústavu pro zdravotně postižené na Kociánce v Brně. Není to domácí péče, tu nikdo a nic nenahradí, ale je tam krásné prostředí. Kdyby měl tatínek Honzíka zájem, dá se zjistit více informací. Přítel tam má docela vysoké postavení, snad by šlo něco udělat,“ napsala paní Lada. „Zatím přeji plno sil. Fyzických i psychických, protože denně vidím, jak náročné to je,“ dodala.

Tento i další vzkazy jsme chtěli Janu Latovi předat. Opakovaně jsme se snažili spojit se s ním, bohužel se to zatím nepodařilo. Věříme však, že nakonec snaha o pomoc nepřijde nazmar.

Pokud máte pro pana Latu rovněž radu nebo doporučení, určitě nám napište na e-mail redakce@extra.cz.

Související články

Další články