Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Pod svícnem je největší tma? Náměstkyně ministra Blatného šla na přednostní očkování

Pod svícnem je největší tma? Náměstkyně ministra Blatného šla na přednostní očkování
Zdroj: Profimedia
KAUZA
Tohle se ministru zdravotnictví Janu Blatnému (50) nebude líbit. Spíš určitě se mu to nelíbí. Jeho náměstkyně Alena Šteflová dostala přednostně vakcínu ve Státním zdravotním ústavu. Kolem přednostního očkování v této instituci je teď velké haló a náměstkyně tomu opravdu nepomohla. Co na to ministr?

Náměstkyně ministra zdravotnictví Alena Šteflová nebyla jediná, kdo se nechal přednostně očkovat proti covidu-19. A její šéf Jan Blatný z toho vážně radost nemá. "Ano, vím o tom," potvrdil pro Seznam Zprávy, které znaly tuto informaci ze dvou zdrojů. O přednostním očkování Šteflové se dozvěděl právě kvůli skandálu, který se točí kolem Státního zdravotního ústavu

"Já jsem se jí ptal a ona to nepopírá. Je to špatně," dodal pro Seznam Zprávy. Plánuje to řešit hned na začátku příštího týdne, promluví si znovu přímo se Šteflovou. Ta je náměstkyní už od doby Adama Vojtěcha. Pro stejný web přiznala, že se nechala naočkovat i s manželem.

Nechala se očkovat kvůli rizikovým kontaktům

"Vzhledem ke svým častým rizikovým pracovním kontaktům jsem i s manželem využila možnosti nechat se naočkovat zbytkovou vakcínou," přiznala. O rezignaci se zatím asi nejedná, vše však bude probírat detailněji se svým šéfem. "S dalším postupem proto vyčkám po setkání s panem ministrem," uvedla Šteflová.

Náměstkyně je navíc v současné době v karanténě. K přednostnímu očkování muselo dojít minulý týden asi ve čtvrtek či v pátek, neboť se jim v minulých dnech dostalo výsledků, které potvrdily nákazu koronavirem Výsledek testu znala zřejmě krátce po očkování, tedy nejspíš v pátek.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy