Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Pod maskou Zaklínače: Sympatický Henry Cavill je mnohem víc než jen Geralt z Rivie

Pod maskou Zaklínače: Sympatický Henry Cavill je mnohem víc než jen Geralt z Rivie
Zdroj: Netflix
+ Dalších 10 fotografií
přehled
Netflix v prosinci vypustil do světa seriál Zaklínač, v němž v hlavní roli zazářil sympatický Henry Cavill (36). Především dámské publikum si ho jako Geralta z Rivie oblíbilo a herec se aktuálně setkává s pravděpodobně největším úspěchem své kariéry. Cavill je ale mnohem víc než jen Zaklínač.

Seriálový Geralt z Rivie se narodil na Normanských ostrovech. Henry Cavill je čtvrtým z pěti chlapců, jejichž rodiče měli dobrá zaměstnání, a proto o chudých poměrech nemůže být řeč. Navštěvoval prestižní školu St. Michael's Preparatory School a následně soukromou školu Stowe School. Už během studií začal hrát v divadelních představeních, která rozhodla o jeho budoucí kariéře.

Průlom s Russellem Crowem

Byl to Russell Crowe, díky komu Cavill postavil základy své kariéry. Na škole, kde Henry studoval, natáčel Russell snímek Životní zkouška a v té době neznámý student byl součástí komparzu. Odvážil se však přijít za Crowem s prosbou o radu ohledně herectví a kuráž se mu vyplatila.

První velké role

S první velkou příležitostí se Henry Cavill setkal v roce 2001, když dostal nabídku na hlavní roli v italsko-kanadském dramatu Laguna. Jeho hvězda pak začala zářit tak jasně, že už následujícího roku natočil další 3 úspěšné snímky.

Prokletý Robert Pattinson

Každý herec musí mít svého největšího konkurenta a pro Cavilla je jím Robert Pattinson (33). Ten mu v první řadě přímo před nosem vyfoukl roli Cedrika Diggoryho ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár Jen o něco později pak vyhrál konkurz na roli Edwarda Cullena v sáze Stmívání, i knižního upíra měl původně ztvárnit Henry. Ztracení těchto rolí ovšem není ani zdaleka tak bolestivé jako prohraný casting na Jamese Bonda V něm Cavilla předběhl Daniel Craig a Empire Magazine ho následně jmenoval na největšího smolaře Hollywoodu.

Největší neúspěch

Ačkoliv Henry Cavill jako Superman nepochybně vypadal dobře, k uspokojení diváků je to málo. Za snímek Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti dostal společně s Benem Affleckem ocenění Zlatá malina v kategorii Nejhorší dvojice na filmovém plátně.

Zaklínač a role Geralta z Rivie

Henry Cavill je už několik let světoznámým hercem, dobrou službu jeho jménu udělal například seriál Tudorovci Opravdová bomba ale přišla ve formě role Geralta z Rivie v seriálu Zaklínač. Ten vyšel na Netflixu v prosinci 2019 a okamžitě se stal fenoménem.

Za úspěchem seriálu stojí především fakt, že Cavill je nadšencem do knih, které byly zfilmovanému projektu předlohou. Do role se tak opravdu ponořil a Geralta se snažil ztvárnit co nejvěrněji. K tomu mu dopomohla i skvělá práce maskérů, kteří mu nasadili stříbrnou paruku a kontaktní čočky.

Ještě před vydáním první série bylo Netflixem oznámeno, že v roce 2021 se na platformě objeví druhá řada. Henry Cavill se tedy pro velký úspěch do role Geralta z Rivie vrátí a podle aktuálních informací, které sdílel na Twitteru, se zdá, že natáčení už probíhá.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy