Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Pod dohledem policie i doma: Hlídají mě už od Velikonoc, řekl Zdeněk Hřib o obavách

Zdeněk Hřib
Zdroj: Se souhlasem Magistrátu hl. m. Prahy
EXKLUZIVNĚ
Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) je pod policejní ochranou. Zatím se ohledně důvodu, proč ho muži zákona střeží na každém kroku, jen spekuluje. Může za tím být nedávno podané trestní oznámení kvůli stalkingu, může za tím být i něco zcela jiného. Policie každopádně rozhodla o tom, že situace je natolik vážná, že primátor nesmí ani využívat městskou hromadnou dopravu. Redakci eXtra.cz poskytl primátor exkluzivní rozhovor.

Od kdy máte policejní ochranu?

Zhruba od Velikonoc jsem pod dohledem policie.

Vím, že mi v souvislosti s vyšetřováním policie nebudete toho moct říct. Ale v médiích se mluví o tom, že policejní dohled vám byl přidělen z důvodu, že jste před časem podával trestní oznámení kvůli stalkingu. Souvisí to nějak s tímto případem?

Stalking je samostatná věc, která s tímto může a nemusí souviset. A řeší ji policie. Co se týká těch důvodů, kvůli nimž mi byla přidělena policejní ochrana, tak je opravdu, jak jste zmínil, komentovat nemohu.

Mnoho lidí vás má rádo a je to poměrně nečekaná situace. Jak ochrana přesně vypadá? Je s vámi policie i doma?

V obecné rovině existuje vícero způsobů, které policie může podle zákona použít. A to ať jde o prevenci doporučení či nějaké technické sledovací zařízení a jednou z možností je třeba policejní doprovod. Bohužel nemohu komentovat, která z těch věcí je v tuto chvíli, nebo obecně používána, pokud se bavíme o obecné rovině.

Je pravda, že nesmíte cestovat MHD?

V rámci opatření v tuto chvíli MHD, které jsem využíval denně, nemohu využívat.

Hlídají také Koláře

Pod policejní ochranou je také starosta Prahy 6 Ondřej Kolář. Ten čelí vyhrožování zejména z Ruska. Příznivcům ruského vlivu vadí, že Kolář nechal odstranit sochu maršála Koněva. "Mám krátkodobou policejní ochranu. Termín ukončení nebyl stanoven," uvedl Kolář pro magazín Respekt.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy