Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Utýraný Mareček z Loun

Nejnovější kauzy

Pocta pro český film: Koukejte, jak si filmový nadšenec z USA vzal do parády obě sexy „sedmikrásky“ od nedávno zesnulé Chytilové!

Už je tomu sice téměř padesát let, co režisérka Věra Chytilová natočila jeden ze svých nejslavnějších a nejoceňovanějších filmů, tedy Sedmikrásky, dílo si ale i po dlouhých letech žije svým vlastním životem. Poetika uvolněných šedesátých let, která je ve filmu přítomna v každé jeho minutě, totiž inspirovala mladého amerického tvůrce k vytvoření unikátního videa.

David Dean Burkhart je filmař z amerického státu Ohio, který se během intenzivního studia evropských filmů dobral právě až ke známému snímku Chytilové. Její film z roku 1966 Buckharta následně podnítil k vytvoření dynamického sestřihu na píseň The Mother We Share od skotské elektropopové skupiny Chvrches… Svůj styl videotvorby David jednoduše charakterizuje slovy: „New Music // Old Footage“, tedy něco jako současná hudba na staré záznamy.

No a jelikož se Praha zrovna dnes rozloučila pod plnou palbou slunce s nedávno zesnulou režisérkou, sluší se dát na odiv, čím se „první dáma českého filmu“ zapsala do srdcí diváků nejen u nás, ale evidentně i daleko za Atlantským oceánem.

Související články

Další články