Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Pochybnosti o úmrtí Stanislava Grosse (†45). Se sestrou mluvil o otravě!

Stanislav Gross hovořil před smrtí o otravě.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Bývalý politik Stanislav Gross 16. dubna 2015 podlehl zákeřné nemoci jménem amyotrofická laterální skleróza neboli ALS. Letos se ale objevily spekulace, že Grosse někdo otrávil. Tvrdí to i jeho sestra Ivana Karetová, která o tom se svým bratrem mluvila před jeho smrtí.

Stanislav Gross podlehl zákeřné chorobě ALS, kdy onemocní mozek a ztrátou buněk centrální nervové soustavy člověku postupně ochabují svaly. Lidé většinou umírají na selhání plic.

Počátkem roku 2016 se ale začalo spekulovat, že Stanislava Grosse někdo otrávil. Před smrtí se o tom svěřil i svojí sestře Ivaně Karetové. Podle webu Neovlivní.cz strávila několik nocí u jeho lůžka, než zemřel. O údajné Grossově otravě ale dodnes chybějí důkazy.

Grossovi se začal zdravotní stav zhoršovat postupně. Dokonce podstoupil i test na přítomnost případného většího množství těžkých kovů.

"Jednou jsme jeli v autě a mluvili jsme o možnosti otravy. Strašně mě tehdy překvapilo, že mi to nevyvrátil. O důvodech, proč by ho chtěl někdo otrávit, jsme se nebavili. Já se ani neptala proč,“ cituje portál Neovlivní.cz Ivanu Karetovou, sestru zesnulého expremiéra Stanislava Grosse. Oba sourozenci si byli velmi blízko, ale Karetová promluvila poprvé až nyní v reportáži Sabiny Slonkové.

„Vždycky se mě snažil od politiky a podobných věcí držet dál. Když byl v politice a měli jsme pár chvil pro sebe, chodili jsme spolu na houby, politiku jsme neřešili. Nevím, jestli byl otráven, vycházím jen z toho, co mi řekl. Chybí mi informace, takže pochybnosti si ponechávám,“ dodala Karetová.

Související články

Další články