Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Pochybnosti o sebevraždě Jakuba Vyskočila (†46): Smrt těsně před svatbou? Už měl i prstýnek!

Ivan Vyskočil se synem Jakubem v roce 2006.
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
ZÁHADA

Šéf přepravní skupiny Jakub Vyskočil (†46), který před čtrnácti dny podle všeho spáchal sebevraždu, měl do budoucna velké plány. „Chystal s Blankou svatbu,“ potvrdil jeho zdrcený otec Ivan Vyskočil. Podle přátel měl dokonce vybraný už prstýnek a těšil se na to, až s matkou své desetileté dcery spojí život navždy.

Jakub Vyskočil: Sebevražda před svatbou

Redakce eXtra.cz se dozvěděla informaci nejprve od kamaráda zesnulého Jakuba Vyskočila, následně ji potvrdila i rodina. „Oni s Blankou nebyli sezdaní, v létě měla být svatba. Jakub už měl dávno koupený prsten. Nepředpokládám, že člověk, který má v plánu se za měsíc a půl oženit, by si jen tak vzal život,“ nevěří příčině smrti přítel zesnulého, který si nepřál být jmenován. Redakce ale jeho identitu zná.

„Ano, měli krátce před svatbou,“ potvrdil eXtra.cz zprávu otec, herec Ivan Vyskočil, který už si také moc nemyslí, že by se syn zabil vlastní rukou.

„Celé je to nějaké podivné. Přestávám už věřit tomu, že by si to Jakub udělal sám. To, co všechno kolem toho policie neudělala, už mi nepřipadá jako náhoda. Od toho dne, kdy Jakub zemřel, policie nemluvila s nikým z nás. Nezdá se vám to divné? Že by mě nebo jeho Blanku někdo vyslechl nebo vyzval k identifikaci těla, že by nám dali jeho osobní věci, to se také nestalo. Neinformovali nás ani o tom, co na místě našli, místo činu nebylo ani za policejní páskou. Ani zdravotní pitva neproběhla, jen soudní. Připadá mi to všechno zarážející,“ podivuje se umělec.

Policie však dál trvá na tom, že s největší pravděpodností šlo opravdu o sebevraždu.

Dědictví připadne dceři

I když svatbu už Jakub Vyskočil nedotáhl do konce, přesto se snažil před svým úmrtím Blanku i dcerku zabezpečit. Stálo to prý v jeho pokynech pro nejbližší.

Hlavní dědičkou se má stát právě malá Týnka.

„Svými mediálními výroky se v závěru týdne bývalý poradce některých společností skupiny BusLine Jiří Vařil přihlásil do soutěže o nejtužší hroší kůži. Zpochybnil výsledky práce desítek odborníků řídících firmy ze skupiny BusLine, pokusil se vnést pochyby mezi obchodní partnery a v neposlední řadě připravit o dědictví nezletilou dceru Jakuba Vyskočila,“ stojí v prohlášení firmy, jejímž byl Vyskočil oficiálně majitelem. Redakce má od společnosti celé prohlášení k dispozici.

Kontroverzní podnikatel Jiří Vařil sice tvrdí, že zesnulý Jakub byl pouze jeho bílým koněm a že vše prokáže u soudu, tomu se ale rodina směje jako nesmyslu. „Právník mi řekl, že ta jeho smlouva nemá šanci uspět,“ říká Ivan Vyskočil.

Dopravní skupina BusLine je dědictvím nezletilé dcery pana Vyskočila. Do doby dospělosti se o dohled nad společnostmi bude starat odborná skupina, skládající se z právníků, ekonomů a manažerů. Ti budou dohlížet na kroky managementu společností soustředěných do dopravní skupiny. Nad nakládáním s majetkem nezletilé dědičky bude vykonávat dohled soud. Jakýkoli útok na společnost může snížit vlastní hodnotu jejího dědictví,“ doplňuje BusLine.

Úmrtí

O úmrtí Jakuba Vyskočila informoval server eXtra.cz jako první. Zprávu nám potvrdil právě otec. „Ano, je to pravda, nezlobte se, vůbec nemohu mluvit,“ řekl později také Blesku.

Čauky lidi: Moje socky 3. Expremiér Babiš podpořil vztah Jaromíra Soukupa a Agáty Hanychové

Související články

Další články

Nejnovější kauzy