Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Pochod za popraveného novináře: Na Slovensku i v Česku vyjdou do ulic masy lidí!

Zdroj: Facebook.com
+ Dalších 20 fotografií
Slovensku není kauza zavražděného novináře Jána Kuciaka (†27) a jeho snoubenky Martiny Kušnírové (†27) rozhodně lhostejná. O tom svědčí i demonstrace, která se odehraje na Hviezdoslavském náměstí. Začátek akce vypukne v 17 hodin a podle facebookové události se jí má zúčastnit pořádná masa lidí.

Demonstrace proběhne dne od 17 hodin. Místem začátku akce má být Hviezdoslavovo náměstí., poté se bude přesouvat Náměstí slobody, kde vystoupí řečníci, kteří přečtou proslov od Pavly Holcové z Českého centra pro investigativní žurnalistiku. Právě Pavla s Jánem Kuciakem spolupracovala. Podle facebookové události se má akce s názvem Nechceme zpět devadesátá léta! zúčastnit až 12 tisíc lidí, kteří potvrdili účast.

To však rozhodně není vše. Pochod se bude konat i v jiných slovenských městech jako jsou Košice, Banská Bystrica, Trenčín nebo třeba Prešov. Zároveň se chystají akce po celé České republice. Například v Praze nebo v Brně.

Talentovaný novinář Ján Kuciak byl zavražděn společně s jeho snoubenkou Martinou Kušnírovou v jejich domě ve Velké Mači. Pro web Aktuality.sk mapoval především situaci kolem politické strany Smer a její provázanost s italskou mafií. Pohřeb novináře se chystá zítra, poslední rozloučení s jeho snoubenkou proběhlo dnes odpoledne.

Související články

Další články