Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Počet pozitivních testů klesá. V nemocnicích ale pořád leží přes šest tisíc pacientů

Počet pozitivních testů klesá. V nemocnicích ale pořád leží přes šest tisíc pacientů
Zdroj: profimedia
Koronavirus
V Česku v úterý přibylo 9144 potvrzených případů koronaviru, což je proti pondělí asi o 2200 více. V mezitýdenním srovnání je nárůst opět nižší, a to zhruba o 500. Proti minulému úterý klesl také o 400 počet hospitalizovaných s onemocněním covid-19. V úterý vyžadovalo nemocniční péči 6043 pacientů, téměř tisíc je ve vážném stavu. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Na zatíženost nemocnic se odvolává ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) při přechodu do nižšího, čtvrtého stupně rizika protiepidemického systému PES. V zemi už měsíc platí opatření podle nejvyššího pátého stupně, přičemž hodnota skóre odpovídá 14 dní čtvrtému. Blatný chce v systému PES zohlednit mimo jiné právě stav v přetížených nemocnicích. Zmírnění opatření podmiňuje tím, že hospitalizovaných pacientů s covidem nebude více než 3000 a počet pacientů na jednotkách intenzivní péče klesne pod 450. Změny v protiepidemickém systému PES dnes večer projedná vláda.

Podle denního nárůstu nově zachycených případů epidemie v Česku zpomaluje. Podíl pozitivních testů v úterý stoupl na 31,66 procenta z pondělních 24 procent, vyšší byl naposledy 10. ledna.

Denně zemře přes sto lidí

Aktuálně se s koronavirovou nákazou potýká téměř 99 000 lidí, většina má mírný průběh onemocnění. Denní počty zemřelých se v posledních dnech drží kolem 120, na úterý připadá zatím 80 úmrtí. Celkem v Česku s onemocněním covid-19 zemřelo 15 791 lidí.

Laboratoře v Česku od březnového začátku epidemie odhalily přes 956 000 nakažených. Aktuálně zůstává nejzasaženějším regionem Trutnovsko, kde za posledních sedm dní zaznamenali 955 nakažených na 100 000 obyvatel. Následuje Chebsko s 948 případy.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy