Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Počet obětí v londýnském ohnivém pekle stoupl na 58! Pátrání po obětech však není u konce

Zdroj: twitter
+ Dalších 7 fotografií
Počet nalezených těl po požáru obytného domu Grenfell Tower je 30. 28 lidí se stále ještě pohřešuje. Šéf londýnské policie Stuart Cundy však předpokládá, že pohřešovaní jsou také po smrti. Oznámil to v sobotu a dále doplnil, že se počet mrtvých může ještě zvýšit.

Bude trvat týdny, možná i měsíce, než se najdou a budou identifikována všechna těla. Policie však předpokládá, že jsou všichni pohřešovaní po smrti.

„Bohužel v tomto okamžiku je tu 58 lidí, o kterých nám řekli, že byli v Grenfell Tower během oné noci, kteří se pohřešují, a tak se bohužel musím domnívat, že jsou mrtví,“ uvedl Cundy.

V nemocnici je stále 19 zraněných, deset z nich je v kritickém stavu.

Obyvatelé Londýna vyrazili do ulic s ostrou kritikou premiérky Theresy Mayové. Tu lidé kritizují za to, že okamžitě nereagovala na tragédii a nesetkala se se zástupci místní komunity. Ta po ostré kritice přijala v sídle v Downing Street skupinu obětí tragédie i dobrovolníků, kteří jim pomáhají. Již v pátek se nechala slyšet, že vytvoří fond o 150 milionech korun, který poskytne na pomoc obětem. I přesto v sobotu vyrazili lidé do ulic s transparenty a někteří dokonce požadují demisi vlády.

Související články

Další články