Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Počet nově nakažených začal opět stoupat: Česko má 7 273 nakažených koronavirem

Počet nově nakažených začal opět stoupat: Česko má 7 273 nakažených koronavirem
Zdroj:
+ Další 2 fotografie
Koronavirus Česko
Počet nových případů s nemocí covid-19 v České republice se začal znovu zvyšovat. Od pondělí čísla klesala, ovšem v pátek stoupl počet nakažených o 86 na 7 273. I tak se ale jedná o druhé nejnižší číslo v týdnu.

Od začátku týdne se začal v České republice snižovat denní přírůstek nově nakažených. V pondělí přibylo 154 nakažených, v úterý 133 a ve středu 99. Ve čtvrtek pak byl počet nově nakažených 55, tedy nejméně od poloviny března. V pátek se začala čísla znovu navyšovat. Celkový počet nakažených vzrostl o 86 na 7 273. Podle ministerstva zdravotnictví je to však stále druhé nejnižší číslo v týdnu.

Černé scénáře, které vláda předpovídala po Velikonocích, se naštěstí nevyplnily. Situace je i přes včerejší vyšší počet nově nakažených dobrá. Na začátku dubna činil podíl potvrzených případů nákazy na počet testů téměř pět procent. Tento týden čísla každým dnem klesala, tedy krom pátku. Podíl nově zaznamenaných případů na počtu testů byl ve středu 1,12 procenta a ve čtvrtek 0,7 procenta. V pátek to ovšem bylo 1,22 procenta.

V pátek bylo provedeno celkem 7 083 testů. Celkově se k sobotnímu ránu provedlo už 210 705 testů. V České republice je aktuálně 4 669 nemocných s nemocí covid-19. Současný počet hospitalizovaných je podle ministerstva zdravotnictví 385. Nákaze v zemi podlehlo 215 lidí. Na druhou stranu se z nemoci vyléčilo už 2 389 lidí.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy