Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Počet nově nakažených koronavirem v Česku klesá: Přibývá vyléčených pacientů

Počet nově nakažených koronavirem v Česku klesá: Přibývá vyléčených pacientů
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Koronavirus Česko
Počet nově nakažených v České republice opět klesá. Podle ministerstva zdravotnictví za sobotu přibylo 79 nových případů, tedy méně než předchozí den. Jedná se už o čtvrtý den v řadě, kdy se počet nových případů drží pod hranicí sto.

Vývoj situace kolem koronaviru v České republice je příznivý. Za uplynulých 24 hodin podle ministerstva zdravotnictví přibylo 79 nových případů nákazy koronavirem, což je méně než v pátek. Počet nově nakažených tedy znovu klesá.

Již čtvrtý den v řadě se počet nově nakažených drží pod hranicí stovky. Celkově se v zemi doposud nakazilo 7 352 lidí. Aktuálně je v Česku 4 662 aktivních případů a z toho 352 lidí je hospitalizovaných v nemocnici. Nákaze podlehlo podle informací ministerstva zdravotnictví 252 obětí. Na druhou stranu se v republice z nákazy zotavilo už 2 471 pacientů.

Vzhledem k dobrému vývoji situace se vláda rozhodla k postupnému rozvolňování speciálních opatření, která byla přijala, aby se co nejvíce zamezilo šíření viru. Od pondělí se mohou otevřít kamenné prodejny s plochou do 2 500 metrů, mezi nimiž jsou například obchody s oblečením a obuví. Stále se budou muset dodržovat přísná hygienická opatření. Jaká pravidla budou platit při nakupování, se podívejte zde

Vláda také rozhodla, že od pondělí mohou začít fungovat autoškoly, knihovny, fitness centra a posilovny, bohoslužby, zoologické a botanické zahrady.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy