Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Počet nakažených ve Velké Británii stoupá. Stále je ale na seznamu bezpečných zemí

Počet nakažených ve Velké Británii stoupá. Stále je ale na seznamu bezpečných zemí
Zdroj: Wikimedia
+ Dalších 9 fotografií
Velká Británie
Velká Británie se stále potýká s vážnou koronavirovou krizí. Dokonce muselo být uzavřeno celé město Leicester. Na to ale česká vláda nereaguje. Prohlašuje, že cestování do Británie je bezpečné.

V britském městě Leicester se opět zvýšil počet nakažených koronavirem. Proto se vláda rozhodla ke karanténě a uzavřela celé město. "Bohužel, dle našeho názoru je situace v Leicesteru tak vážná, že zde nemůžeme uvolnit opatření tak, jak je v plánu 6. července," řekl britský ministr zdravotnictví Matt Hancock.

I přes hrozící nákazu ale Češi mohou do Spojeného království přicestovat, aniž by na zpáteční cestě absolvovali test na koronavirus V Británii je nyní potvrzeno přes 313 tisíc nakažených lidí a zemřelo jich více než 40 tisíc.

K tomu se pro TV Nova vyjádřil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). "Aktualizujeme daný semafor na týdenní bázi. Pokud se situace bude zhoršovat, tak bychom ji případně opět přemístili do oranžové, nebo i červené zóny," řekl Vojtěch. Systém semafor totiž ukazuje, do kterých oblastí je bezpečné cestovat a kam naopak ne.

Velká Británie byla ještě minulý týden považována za vysoce rizikovou oblast. V současnosti je v červené zóně semaforu jen Švédsko. I přes rostoucí počet nakažených je na seznamu bezpečných zemí i Chorvatsko.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy