Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Počet nakažených v Chorvatsku roste: Rakousko své lidi důrazně žádá, aby se od Jadranu vrátili

Na dovolenou do Chorvatska se těší mnoho Čechů.
Zdroj: Pixabay
+ Další fotografie
Koronavirus
Rakousko zařadilo Chorvatsko na seznam rizikových zemí a vydalo nejvyšší stupeň varování pro turisty. To začne platit od pondělka. Rakousko tím reaguje na roustoucí počet nakažených v balkánské zemi. Chorvatsko v posledních dnech zaznamenalo rekordní přírůstek pozitivně testovaných lidí na koronavirus.

„Vzhledem k epidemickému vývoji v Chorvatsku vydáváme nejvyšší stupeň varování pro celou zemi,“ uvedlo rakouské ministerstvo zahraničí. Varování by mělo vejít v platnost od pondělka. Rakušané by tak měli podle vlády cestovat do Chorvatska jen v nezbytně nutných případech.

Ministerstvo zahraničí také důrazně doporučilo Rakušanům, kteří už jsou na dovolené v Chorvatsku, aby se vrátili. Lidem, kteří neuposlechnou varování, by se mohla dovolená pořádně zkomplikovat, protože Rakousko přemýšlí nad povinnými testy. Turisté by se tak při návratu z Chorvatska museli prokázat negativním testem na koronavirus. Ten by nesměl být starší, než 72 hodin.

Chorvatsko zaznamenává rekordní čísla

Podle agentury APA reagovalo Rakousko na rostoucí počet nakažených v Chorvatsku. Tam tento týden zaznamenávají rekordní nárůst nakažených nemocí Covid-19. Za středu tamní úřady zaznamenaly 180 nových případů. Šlo tak o nejvyšší denní přírůstek od počátku epidemie, to ale překonala dnešní čísla, která se dostala na 208 nakažených.

Na začátku prázdnin se přitom počty nakažených v Chorvatsku pohybovaly maximálně do stovky případů. To se ale změnilo když do země začali proudit lidé na dovolenou, protože země u Jadranu byla považována za jednu z nejbezpečnějších zemí v Evropě. To se teď pomalu mění, což dokazuje právě reakce Rakouska.

Bary musí zavírat o půlnoci

Jak informovala agentura APA, koronavirus si z Chorvatska přivezlo už několik desítek rakouských turistů. Většinou šlo o mladé lidi, kteří se nakazili na večírcích. Chorvatsko proto na deset dní nařídilo, aby všechny podniky zavíraly ve dvanáct hodin.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy