Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Počet nakažených koronavirem přibývá: Kvůli chybě lékařů se nakazila celá rodina

Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Covid-19
V Číně neustále stoupá počet obětí i nakažených koronavirem. Podle posledních informací nebezpečné nákaze podlehlo už téměř 2 tisíce lidí. Počet infikovaných přesáhl 72 tisíc. Nová studie čínských vědců ukazuje, že úmrtnost na Covid-19 činí 2,3 procenta. Choroba však není nevyléčitelná. Uzdravilo se přes 10 tisíc lidí, mezi nimiž je i Edison Čang, který pochází z Wu-chanu.

Agentura Reuters s odvoláním na čínské zdravotnické úřady informovala, že v pevninské Číně byla nákaza Covid-19 potvrzena celkem u 72 436 lidí. V průběhu pondělí přibylo 98 obětí, což je o sedm méně než v neděli.

Koronavirem zůstává nejvíce zasažena provincie Chu-pej, odkud se v loňském roce virus začal šířit. Čínské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí uveřejnilo studii, podle které činí úmrtnost na Covid-19 2,3 procenta. V provincii Chu-pej je úmrtnost vyšší a to 2,9 procenta.

Čína bojuje proti nové nákaze plnými silami. Podle čínské statistiky se podařilo vyléčit už 12 552 lidí. Mezi ně se řadí i Edison Čang pocházející z Wu-chanu. Většinou podlehnou nákaze jinak nemocní a starší lidé. Edisonovi je jednatřicet let a byl bez jiných zdravotních komplikací. Měl tedy štěstí a podařilo se mu uzdravit. O případu informovala americká stanice CNN.

Pochybení nemocnice

Edison Čang společně s manželkou a jejími rodiči vycestoval před oslavami čínského Nového roku do nedalekého města Čchung-čching. Na místo dorazili 22. ledna, tedy jen chvíli předtím než čínská vláda uzavřela Wu-chan. Ovšem hned druhý den po příjezdu u nich propukly příznaky nákazy. Čang musel tchána odvézt do nemocnice, protože měl silný kašel. Když žádali o testy na koronavirus, nemocnice je odmítla.

Pár dnů poté dostala manželka Edisona horečku a na konci ledna byl u jejího otce diagnostikován koronavirus. Následující den se nakazila i Čangova tchyně a pak i on sám. Čang je přesvědčený, že kdyby podstoupili testy dříve, nemusela se nakazit celá rodina.

Nakonec všichni skončili v nemocnici, kde nebylo dostatek léků ani volných lůžek. Byli převezeni jinam a tentokrát lékaři už nic nepodcenili. Čangovi i jeho tchánovi se podařilo z nemoci zotavit a nyní jsou v povinné čtrnáctidenní karanténě. Čangova manželka a tchyně zůstaly v nemocnici.

Související články

Další články