Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Počet dárců kvůli koronaviru poklesl: Pojďme zase dávat krev, vyzval generál Pavel

Počet dárců kvůli koronaviru poklesl: Pojďme zase dávat krev, vyzval generál Pavel
Zdroj: archiv
boj s virem
Česká republika bojuje s koronavirem. A nejvíce zasaženo je zdravotnictví. Plno lidí má strach navštěvovat nemocnice a jiná veřejná místa, bohužel rychle klesá i počet lidí, kteří patří mezi dárce krve. Generál Petr Pavel (58) vyzval veřejnost, aby se nebála jít odevzdat krev.

"Čelíme vážné krizi s mimořádnými zdravotními, sociálními a ekonomickými dopady. Řešení nemůžeme nechat jen na státu. Je důležité odložit to, co nás rozděluje, a zaměřit se na konkrétní kroky a cestu z krize," uvedl Petr Pavel již dříve. A sám jde příkladem. Navštívil odběrové místo pro dárce krve ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze a daroval krev.

Krevní plazma bude v příštích měsících potřeba. Zdravotníci přitom ujišťují, že bezpečnost při odběrech dokážou zajistit jako v běžné situaci.

"Pojďme každý přispět k tomu, ať jsme z toho co nejdříve venku. Respektovat pravidla. Zapojit se do pomoci zdravotnickým a sociálním zařízením. Třeba darováním krve. Přispět k řešení krize můžeme všichni," uvedl generál Pavel a ve čtvrtek ráno navštívil odběrové místo pro dárce krve ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze.

Počet zájemců o odběry krve v době koronavirové epidemie poklesl. Pro chod nemocnic je přitom průběžný přísun krve od dárců mimořádně důležitý. Zdravotníci tak prosí veřejnost o pomoc.

VŠE O BOJI S KORONAVIREM NAJDETE ZDE.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy