Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Počasí v Česku: Po neděli hrozí sníh, pak se podle předpovědi meteorologů výrazně oteplí

Počasí v Česku: Po neděli hrozí sníh, pak se podle předpovědi meteorologů výrazně oteplí
Zdroj: pixabay
+ Další 2 fotografie
Počasí v ČR
Skončil deštivý víkend a meteorologové mají pro obyvatele České republiky dvě zprávy. Příští týden bude v Česku ve vyšších polohách prakticky po celou dobu hrozit sněžení. V týdnu od 14. října pak mají být teploty nad dlouhodobým průměrem a výrazně se oteplí.

V pondělí bude oblačno až polojasno. Místy vykoukne slunce. Vypadá to na hezký podzimní den. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C. Bude foukat slabý východní až severovýchodní vítr.

V úterý bude polojasno. Déšť se objeví jen ojediněle. Z rána se mohou na některých místech České republiky objevit mlhy. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C. Podobné počasí bude ve středu. Koncem týdne by teploty měly dále šplhat k 15 až 16 °C.

Měl by nás čekat opravdu hezký víkend. Polojasno, na severu zpočátku při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. Postupně ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty 8 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty budou atakovat hranici 21 °C.

Velmi pěkné dny nás budou čekat i v týdnu od 14. října. Počasí by mohlo připomínat tzv. babí léto. Teploty by se mohly dostat nad dlouhodobý průměr pro toto období. Navíc by podle meteorologů nemělo téměř vůbec pršet.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy