Konečně do naší republiky dorazil sníh. V nížinách se proměnil spíše ve sníh s deštěm, ale ve vyšších polohách očekávejme bohatou sněhovou nadílku. Na většině republiky to vypadá, že bude převážně zataženo a místy přeháňky.

V nižších polohách by se měl mísit déšť se sněhem a řidiči by si měli dávat pozor na mokrou vozovku a také na sněhové jazyky, které by se místy mohly tvořit a komplikovat řidičům jízdu. Maximální teploty dosáhnou 0 až +4 °C.

Dnes očekávejme oblačno až zataženo a může se objevit déšť. Zítra zůstaneme u hodně podobného počasí s tím, že by se mohly začít tvořit sněhové jazyky. Ve středu a čtvrtek počítejte s deštěm a nepříjemným mrholením.

Přes den se teploty vyšplhají maximálně na 1 až 5 °C. Ve čtvrtek, obzvlášť v Čechách, očekávejme mlhy a časté mrholení. Ojediněle se může stát, že noční teploty klesnou až na –5 °C.

Pátek nebude o nic lepší. Obloha bude zatažená a vesměs bude mrholit. V noci klesne teplota až k –2 °C. Víkend se ponese ve stejném duchu. Má být oblačno až zataženo a zejména na Moravě a ve Slezsku se bohužel můžeme těšit na dešťové srážky.